Dziś jest piątek, 18.01.2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » Przygotowania do uroczystości nadania Gimnazjum imienia Jana Pawła II

Przygotowania do uroczystości nadania Gimnazjum imienia Jana Pawła II

Przygotowania do uroczystości nadania Gimnazjum imienia Jana Pawła II

W kwietniu pracowaliśmy nad bardzo odpowiedzialnym zadaniem – przygotowaniem części artystycznej, która miała być prezentowana podczas uroczystości nadania naszemu gimnazjum im. Jana Pawła II. Zadanie było wymagające, bo patron wielki. Na szczęście wielki i jednocześnie bliski, dlatego postanowiliśmy przygotować przedstawienie w formie teatru cienia. Według założeń celem przedstawienia było pokazanie jak to zwykły chłopak z Wadowic, któremu los nie skąpił cierpień, stał się świętym. Chcieliśmy w wielkim człowieku pokazać naszym rówieśnikom osobę dobrą, pracowitą, pobożną, kochającą życie i drugiego człowieka. Po kilku tygodniach scenariusz przedstawienia został napisany i zaakceptowany przez dyrekcję. Następnym etapem było zorganizowanie ekranu. Na szczęście mamy wśród rodziców ludzi uczynnych i chętnych do pomocy. Pan Andrzej Krysztoforski zrobił dla nas bardzo profesjonalnie ramę, która została obita materiałem. Kolejną sprawą była duża lampa i rekwizyty, ale to też udało się nam zorganizować. Równocześnie z tymi przygotowaniami w domu naszej druhny powstawała ścieżka dźwiękowa do przedstawienia. Najpierw Ania i Dawid, zamknięci w pokoju pani dyrektor, nagrali z pomocą męża naszej druhny tekst przedstawienia. Następnie pod tekst dołożyliśmy muzykę, która miała stanowić tło wydarzeń, które były pokazywane. No i do pracy! Początki były trudne, bo inaczej gra się w kostiumie, a inaczej za ekranem. Na próby zapraszaliśmy, do pomocy rzecz jasna, panie Anetę Drzewiecką i Beatę Borowczyk, które miały tzw. świeże podejście do tematu. Aż wreszcie ogarnęliśmy sprawę i 19 maja wystawiliśmy przedstawienia. Pan Rafał Białas przywiózł dla nas super mocną lampę, prądu nie brakło i poszło. Mamy też pewne podejrzenia, że nad całością tego przedsięwzięcia czuwał nasz patron. Cały dzień uroczystości był bardzo słoneczny, co trochę nas niepokoiło ze względu na widoczność cieni. W czasie naszego przedstawienia słońce skryło się za chmurami, za co dziękujemy naszemu ulubionemu patronowi JP II. Od widzów wiemy, ze przedstawienie się podobało, co nas bardzo cieszy. My za to jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia teatralne.

Oprócz przedstawienia Oskar i Kamil pełnili wartę przy tablicy pamiątkowej. Dzięki przychylności Rady Rodziców, cała nasza drużyna ma czarne berety.

Kilka dni po uroczystości wybraliśmy się na tzw. spotkanie resetujące, czyli po prostu na szejki do lodziarni, gdzie w klimacie ogólnej wesołości przypominaliśmy sobie różne zabawne wydarzenia z pracy nad przedstawieniem. A było tego trochę.

                                                                                                                         12.DSH „ISKRY”


Galeria zdjęć