Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » Przedświąteczne działania w roku szkolnym 2014/2015

Przedświąteczne działania w roku szkolnym 2014/2015

Okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy i świetnej zabawy dla harcerek i harcerzy z Drużyny Starszoharcerskiej Iskry. W tym czasie przygotowujemy bajkę dla najmłodszych, czyli przedszkolaków i dzieci niepełnosprawnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Nadzieja. Mam przy tym wiele radości z pisania scenariusza, tworzenia dekoracji, ustalania obsady itp. Zawsze, odkąd pamiętamy, podczas tych prac dzieją się nieoczekiwane zdarzenia, które choć w danym momencie wyglądają na straszne, później staja się tematem naszych żartów.

W tym roku wybraliśmy bajkę pt. Królewna na ziarnku grochu. Scenariusza nie napisaliśmy na zbiórce, ale dostosowaliśmy już istniejący do naszych możliwości. Pani Anna Marciniak pomogła nam dobrać piosenki odpowiednie do atmosfery świąt i treści bajki. Scenografia do przedstawiania była bardzo mobilna i mieściła się w bagażniku samochodu. Występujący aktorzy byli także odpowiednio ubrani. Przy okazji w tym miejscu chcemy bardzo podziękować pani Teresie Toms za cierpliwość.

Tak przygotowani 5 grudnia przed południem wystąpiliśmy w Gminnym Przedszkolu w Malanowie. Pani Anna Marciniak pomagała nam w śpiewaniu i ratowała w trudnych momentach (a jakich to tajemnica drużyny). Z reakcji naszej widowni wnioskujemy, że przedstawienie się podobało. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy piękne upominki. Przedszkolaków odwiedził także Mikołaj, a my powspominaliśmy sobie czasy przedszkola.

Tego samego dnia wieczorem, dzięki pomocy pani Beaty Borowczyk, udało nam się zorganizować miły wieczór dla nas i naszych gości, którymi byli: harcerki i harcerze z Drużyny Harcerskiej Rivendell, zuchy 2 Gromady Zuchowej Tęczowe Gumisie, a także druhna Komendantka Hufca ZHP Turek Emilia Nowald, drużynowi Radosław Maciaszczyk, Robert Chmielewski oraz dyrekcja naszego gimnazjum.

W grudniu braliśmy także udział w akcjach Szlachetna Paczka, Pogotowie świętego Mikołaja.  11 grudnia pomagaliśmy w organizacji wieczoru mikołajkowego dla dzieci ze Stowarzyszeniu Nadzieja. Braliśmy udział w akcji zarobkowej organizowanej przez Komendę Hufca ZHP w Turku. Tuż przed świętami tradycyjnie przekazaliśmy światełko betlejemskie dla szkół, przedszkola i Urzędu Gminy w Malanowie. W niedzielę 21 grudnia światełko betlejemskie przynieśliśmy do Kościoła Parafialnego w Malanowie.

Wszystkie te działania nie powiodłyby się bez pomocy życzliwych nam osób. Bardzo dziękujemy paniom Beacie Borowczyk, Annie Marciniak, dyrekcji gimnazjum, które wspierają nasze działania.

JP