Dziś jest środa, 19.12.2018, imieniny Gabrieli, Dariusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » No to DYSZKA

No to DYSZKA

No to DYSZKA

Czuwaj!

Co to znaczy: „czuwam”?

Jan Paweł II w przemówieniu do harcerzy i harcerek na Jasnej Górze w 1983 r. powiedział: „Czuwam – to znaczy(…): dostrzegam drugiego. Nie zamykam się w sobie, w ciasnym podwórku własnych interesów czy nawet własnych osądów. Czuwam – to znaczy: miłość bliźniego, to znaczy: podstawowa międzyludzka solidarność. (...)”

Kierując się słowami Papieża Polaka oraz rotą Przyrzeczenia Harcerskiego przez 10 lat naszej działalności dążyliśmy do tego, aby w naszych działaniach dostrzegać drugiego człowieka. Zdajemy sobie sprawę, że to nie tylko nasze ludzkie siły pozwoliły nam dotrwać do 10 urodzin naszej drużyny, dlatego świętowanie jubileuszu rozpoczęliśmy od mszy świętej dziękczynnej sprawowanej przez księdza prałata Stanisława Płaszczyka, proboszcza naszej parafii, za którą serdecznie dziękujemy. Pięknie dziękujemy także księdzu Marcinowi Zaworskiemu, naszemu katechecie, za pomoc w przygotowaniu oprawy liturgicznej i Pani Małgosi - zakrystiance za życzliwość i czytanie w naszych myślach.

Po nabożeństwie dalsze świętowanie przenieśliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas urodzinowa wystawa. Hol gimnazjum zamienił się w leśną polanę, na której „płonęło” ognisko, a wokoło rozwieszone zostały fotografie prezentujące wydarzenia od października 2006 do października 2016. Miło było popatrzeć na zdjęcia i na byłych harcerzy, którzy przyszli powspominać. Z naszych danych statystycznych wynika, że w szeregach drużyny na przestrzeni 10 lat działało ok. 150 młodych ludzi. Po tzw. części oficjalnej, w czasie, której drużyna otrzymała wiele prezentów i gratulacji, zasiedliśmy w kręgu przy grochówce i zaczęły się pogaduszki, wspominki. Udało się nam także zaprosić do siebie rodziców naszych harcerek i harcerzy. Mówiąc krótko: było klimatycznie.

Rozumiemy, że we współczesnym świecie czas jest towarem luksusowym, tym bardziej miło było nam zasiąść w kręgu z naszymi przyjaciółmi, osobami, które od zawsze są z nami i nam pomagają: hm. Franciszkiem Pyziakiem (pomysłodawcą drużyny), p. Sławomirem Prentczyńskim (wójtem naszej gminy), p. Krystyną Sobczak i Beatą Woźniak (dyrekcją gimnazjum), Księdzem Prałatem Stanisławem Płaszczykiem, p. Zdzisławą Zommer, Joanną Adamczyk, Beatą Borowczyk, Anetą Drzewiecką, Anną Marciniak, Agnieszką Stawicką (drużynowymi i opiekunkami drużyny), p. Robertem Kowalskim (przewodniczącym Rady Rodziców), phm. Robertem Chmielewskim (Komendantem Hufca ZHP w Turku), phm. Justyną Hyżo ( przedstawicielką zaprzyjaźnionego Hufca ZHP Konin). Tego dnia myśleliśmy także bardzo ciepło o naszych byłych Komendantkach, które z różnych przyczyn nie mogły być z nami o hm. Annie Zasiadczyk i hm. Emilii Nowald.

                Dziękujemy wszystkim Wam Druhny i Druhowie, którym chciało się w jesienne niedzielne popołudnie przywędrować, jak to mawiają na stare śmieci i powspominać np. wycieczki rowerowe, wieczorne lepienie aniołków z masy solnej, ogniska do rana, mycie w misce, rozbijanie namiotów, jedzenie pod chmurką, przebieranki w przedszkolu, gubienie scenariuszy, rekwizytów itp., biwaki u druha Franciszka i wiele innych przygód, o których wiemy tylko my. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, bo tylko razem mogliśmy zdziałać i przeżyć to wszystko.

Wszystkim Rodzicom harcerzy z 12. DSH „Iskry” serdecznie dziękujemy za cierpliwość. Zwykle wtedy, kiedy byliśmy na zbiórce, a nie w domu, robiliśmy coś pożytecznego – słowo harcerza.

Dziękujemy p. Beacie Borowczyk za piękną dekorację i zaproszenia urodzinowe. Pani Anecie Drzewieckiej, wszystkim rodzicom, dyrekcji i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji imprezy.

Życzmy drużynie, żeby zawsze była młoda duchem i działała tylko regulaminowo (wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi). No i oczywiście, żeby mogła nadal liczyć na wsparcie dorosłych.

 

 12.DSH"Iskry"

 

 

 

 

 

 


Galeria zdjęć