Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » Mikołajowe spotkanie w przedszkolu

Mikołajowe spotkanie w przedszkolu

W tym roku 6 grudnia nasza drużyna odwiedziła Gminne Przedszkole w Malanowie z prezentem dla przedszkolaków – bajką pt. „Królewna i jej krasnale”. Ale może po kolei. Najpierw był pomysł na bajkę, potem konfrontacja z rzeczywistością (czyli sprawdzenie możliwości z planami), następnie praca nad scenariuszem i dekoracją. Tę ostatnią wykonali Staś z Szymonem, którym dzielnie pomagały dziewczyny z drużyny. Dekoracja była na tyle okazała, że nie zmieściła się do samochodu, więc dzielni harcerze zanieśli ją do przedszkola. Na szczęście karton (nawet pomalowany) nie waży dużo. Co do scenariusza bajki to było z nim trochę zamieszania. W efekcie końcowym główną bohaterką bajki stała się zestresowana królewna. Dlaczego zestresowana? No cóż tak kurczowo trzymała się książkowych porad dotyczących wychowania krasnali, że życie z nią stało się (delikatnie mówiąc) uciążliwe. Na szczęście krasnoludki wraz z księciem uświadomiły jej w porę, że najważniejsze w życiu nie jest tylko i wyłącznie sprzątanie, ciągłe upominanie, czy zakupy. Królewna zrozumiała, że to nic złego, jeśli ma się czas na to żeby usiąść i porozmawiać z krasnalami nawet za cenę np. nieumytych okien.  Naszą bajkę uatrakcyjniły Asia i Julita, które muzyką i śpiewem wprowadziły nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Do przedszkolaków przyszedł też św. Mikołaj, który rozdał tego dnia prezenty. My też dostaliśmy od przedszkolaków piękne prezenty, za które raz jeszcze dziękujemy.

„Królewna i jej krasnale”

Scenografia:

Stanisław Przybylak i Szymon Adamek