Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » Harcerskie spotkanie Świąteczne

Harcerskie spotkanie Świąteczne

Harcerskie spotkanie Świąteczne

19 grudnia był dla harcerzy z XII. DSH Iskry bardzo szczególnym dniem, do którego bardzo starannie się przygotowywaliśmy. Tego dnia zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie, w czasie, którego gościliśmy w murach naszego gimnazjum harcerzy z DH Invictus oraz zuchy z Gromady Zuchowej Tęczowe Gumisie z Turku. Naszymi gośćmi byli również Emilia Nowald Komendantka Hufca Turek, Pani Krystyna Sobczak i Pan Sławomir Prentczyński.
Nasze spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku podróżuje po świecie z hasłem Wyjdź z cienia. Czyń dobro. Następnie zaprezentowaliśmy naszym gościom bajkę z morałem, takim akurat na święta. Później był czas na pyszne ciasto, które upiekły nasze Mamy i Babcie, za co bardzo dziękujemy. Były też upominki i wspólne kolędowanie.
Nasze spotkanie udało się tylko dzięki życzliwości i pomocy wielu osób. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Borowczyk, która chętnie wspiera nasze działania i jest naszą inspiracją. Pani Krystynie Przytuła, która dbała o nasze bezpieczeństwo. Paniom Sprzątaczkom za cierpliwość i pomoc w porządkach. Dyrekcji naszego gimnazjum, za życzliwość, zrozumienie i pomoc.
Dziękujemy także wszystkim naszym Rodzicom, którzy cierpliwie znosili nasze popołudniowe zbiórki, w czasie, których przygotowywaliśmy się do tego spotkania. 


Galeria zdjęć