Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » 12. Drużyna Starszoharcerska „ISKRY” » Biwak 2015

Biwak 2015

Biwak 2015

W tym roku XII DSH ISKRY, podobnie jak w roku ubiegłym, Dzień Myśli Braterskiej świętowała na biwaku zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Turek. Z nami były też tam następujące gromady zuchowe i drużyny harcerskie: 2. Gromada Zuchowa „Tęczowe Gumisie” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, 7. Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” z Władysławowa, 5. DH „Cztery Żywioły” im. Piotra Skargi z Władysławowa, 8. DH NS „Europejczycy” ze Specjalnego Ośrodka Szklono-Wychowawczego w Turku, 16. DSH „Szare Wilki” z Gimnazjum nr 2 w Turku oraz 58 WDH „Rivendell” z Gimnazjum nr 1 w Turku

Pierwszego dnia zakwaterowaliśmy się i uczestniczyliśmy w zajęciach metodycznych. W czasie, których każdy mógł sobie przypomnieć znane już zabawy i poląsy, a także nauczyć się nowych. Dzień podsumowaliśmy świeczkowiskiem. Nie był to jednak koniec atrakcji, o północy na dwoje harcerzy czekała niespodzianka – przyrzeczenie harcerskie. W tym roku przy harcerskim ognisku złożyli je Karolina Filipowicz i Kamil Banaszewski. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie dla nich motywacją do dalszej działalności w drużynie.

Drugi dzień przywitał nas śnieżną pogodą i grą terenową, z której musieliśmy spisać raport. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na podsumowanie gry i kolejne spotkanie w kręgu. Tym razem wśród nas zasiedli też zaproszeni goście. Byli nimi dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika Piotr Bińkowski, dzięki którego życzliwości harcerze kolejny raz spotkać mogli się na biwaku w murach gimnazjum. Pani Krystyna Sobczak dyrektor naszego gimnazjum oraz Pan Burmistrz Jerzy Kurzawa. W czasie tego spotkania każda z drużyn i gromad zuchowych miała okazję się zaprezentować. Zgodnie ze skautową tradycją obecna dh. komendantka Hufca Turek Emilia Nowald w imieniu wszystkich uczestników biwaku wręczyła życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej przybyłym gościom i rozesłała iskrę przyjaźni z przesłaniem zaniesienia jej do naszych domów i środowisk.

                Nasza drużyna z niecierpliwością czaka już na kolejny biwak.

                                                                                                                             JP

 


Galeria zdjęć