Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Szkoła bez przemocy » Różni nie znaczy inni - rok szkolny 2013/2014

Różni nie znaczy inni - rok szkolny 2013/2014

To już siódma edycja kampanii Szkoła bez przemocy w której bierzemy udział. Bardzo wysoko oceniamy skuteczność działań podejmowanych w ramach kampanii. Uczniowie czują się w szkole bezpiecznie, relacje miedzy uczniami oraz miedzy uczniami a nauczycielami oparte są życzliwości i szacunku. Hasło tegorocznej naszej edycji Różni nie znaczy inni nawołuje do poszanowania praw człowieka, do tworzenia klimatu szacunku i życzliwości we wzajemnych relacjach. Wiele działań, które oceniliśmy jako dobre i przydatne będziemy kontynuować w tym roku. Należą do nich:

1. Powołanie przy Samorządzie Uczniowskim Sekcji ds. przeciwdziałania agresji i przemocy.
  2. Opracowanie przez Sekcję ds. przeciwdziałania agresji i przemocy planu działań na rok szkolny.
  3. Podpisanie harmonogramu współpracy z Policją.
  4. Umieszczenie Kodeksu Szkoły bez przemocy na gazetkach we wszystkich klasach.
  5. We wszystkich klasach przeprowadzimy debatę na temat oczekiwań uczniów w zakresie organizacji, dydaktyki, opieki i wychowania w szkole a wypracowane wnioski zostaną uwzględnione przy tworzeniu Koncepcji rozwoju szkoły
  6. Przeprowadzenie przez wychowawców we wszystkich klasach zajęć wychowawczych dotyczących poszanowania praw człowieka
  7. W I semestrze we wszystkich klasach policjant przeprowadzi pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej za czyny karalne.
  8. od 21 listopada do 4 grudnia po raz kolejny weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka
  9. 21 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizujemy Dzień Tolerancji połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej. Uczniowie w klasach będą mieli za zadanie przygotować scenki ilustrujące problem tolerancji
  10. Nawiązując do III edycji Szkoły bez przemocy planujemy w tym roku zorganizować akcję Super Kumpel, która będzie trwała do końca roku szkolnego. Celem akcji jest przyznanie w każdej klasie tytułu Super Kumpla osobie, która jest życzliwa dla wszystkich, pomocna, kulturalna, reaguje na krzywdę i przemoc. Wyboru dokonają uczniowie w każdej klasie a pan Dyrektor uhonoruje Super Kumpli podczas podsumowania prowadzonych działań w Dzień Dziecka.
  11. W październiku Samorząd Uczniowski ogłosi akcję: „Pomagajmy sobie”. Chętni uczniowie  będą pomagali w nauce uczniom słabym.
  12. W ramach integracji ze społecznością lokalną, członkowie drużyny harcerskiej „Iskry” oraz chętni uczniowie będą czytać przedszkolakom bajki.

Podsumowania prowadzonych działań dokonamy w czerwcu i połączymy je z obchodami Dnia Dziecka.
                               Aneta Drzewiecka - koordynator akcji "Szkoła bez przemocy"