Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Szkoła bez przemocy » Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2010/2011

Zadania wykonane w tej edycji Akcji:

1. Powołanie przy Samorządzie Uczniowskim Sekcji ds. przeciwdziałania agresji i przemocy. W skład sekcji weszli: przewodniczący wszystkich klas, zespół wychowawców, dwóch harcerzy ze szkolnej drużyny „Iskry”, dwóch członków szkolnego koła Caritas, policjant dzielnicowy, pedagog szkolny, przedstawiciel Rady Rodziców oraz zainteresowani nauczyciele i uczniowie.
  2. Opracowanie przez Sekcję ds. przeciwdziałania agresji i przemocy planu działań na rok szkolny. Wybór przewodniczącego oraz przydział do zespołów zadaniowych (zespół interwencyjno-mediacyjny, zespół informacyjno- profilaktyczny).
  3. Podpisanie harmonogramu współpracy z Policją.
  4. Umieszczenie Kodeksu Szkoły bez przemocy na gazetkach we wszystkich klasach.
  5. Przeprowadzenie przez wychowawców we wszystkich klasach zajęć wychowawczych w oparciu o program: „Saper – czyli jak rozminować agresję”.
  6. We wszystkich pierwszych klasach pedagog szkolny przeprowadził pogadanki dotyczące systemu informowania o zjawiskach przemocy i agresji. Zwróci uwagę na zjawisko „fali”.
  7. W I semestrze we wszystkich klasach policjant przeprowadził pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej za czyny karalne.
  8. W grudniu odbył się konkurs na projekt stroju kibica oraz konkurs literacki pt.: „Co dla ciebie znaczy kibicować fair play”.
  9. Przeprowadzono ogólnoszkolną dyskusję na temat zasad życia szkolnego – czyli co wolno a czego nie wolno robić w szkole. W trzech losowo wybranych klasach uczniowie udzielą (na piśmie) krótkich odpowiedzi na temat: „Jakie zasady życia szkolnego są niejasne lub brakuje ich w naszym szkolnym kodeksie?”. Wynikiem tych działań jest Szkolny Kodeksu, który zawiera reguły i sankcje grożące za łamanie szkolnych norm.
  10. W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił akcję: „Pomagajmy sobie”. Chętni uczniowie       pomagali w nauce uczniom słabym.
  11. W ramach integracji ze społecznością lokalną, członkowie drużyny harcerskiej „Iskry” oraz chętni uczniowie czytali przedszkolakom bajki.

Podsumowanie działań to tradycyjnie już w naszej szkole Dzień Życzliwości . Podczas uroczystego apelu nagrodzeni byli uczestnicy konkursów, przedstawiono również Szkolny kodeks norm. Nagrodzono również tych uczniów, którzy brali aktywny udział w akcji „Pomagajmy sobie”.