Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Samorząd Uczniowski » Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie za drugi semestr roku szkolnego 2014/2015
W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski działa w następującym składzie:

• Przewodnicząca – Marita Płóciennik kl. III c
  • Zastępca – Artur Spławski kl. III b
  • Skarbnik – Ania Chojnacka kl. III e.

Nowy semestr, a jednocześnie nowy okres pracy SU rozpoczęliśmy w marcu. Zebrania samorządu odbywały się w tym semestrze w miarę potrzeb i możliwości członków Rady. W marcu uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach organizowanych przez przedstawicieli poszczególnych szkół po to, by tegorocznym absolwentom ułatwić wybór dalszej ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości zawodowej. W związku z tym chętni trzecioklasiści mogli uczestniczyć w wyjedzie do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku na dni otwarte i dokładniej zapoznać się z ofertą tej placówki. W marcu także przypadał dzień kobiet, który każda klasa mogła świętować indywidualnie. Kwiecień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Przygotowywaliśmy się do świąt wielkanocnych, a tegoroczni absolwenci do testów gimnazjalnych. Jednak oprócz tego aktywnie udzielaliśmy się we wszelkiego rodzaju akcjach. Jedną z nich był konkurs – „Ogólnopolskie Wybory Książek”. Miał on na celu zbadanie gustów czytelniczych dzieci i młodzieży, a przy okazji była możliwość wygrania książek do naszej biblioteki. W kwietniu także uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili 3 szkoły podstawowe z naszej gminy: Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie, Szkołę Podstawową w Miłaczewie oraz Szkołę Podstawową w Dziadowicach. Celem wizyt była promocja naszej szkoły i zachęcenie do wyboru klasy „profilowanej”. Oprócz tego przygotowywaliśmy się jeszcze do bardzo ważnego wydarzenia jakim było nadanie naszemu gimnazjum imienia. Na koniec miesiąca trzecioklasiści mieli kolejną możliwość złożenia wizyty w szkołach ponadgimnazjalnych z powiatu Tureckiego. Tym razem był to Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach i Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kalińskiego w Turku.
  W maju odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w historii gimnazjum. Naszej szkole nadano imię Jana Pawła II i przekazano sztandar. Opracowaliśmy w związku z tym nowy ceremoniał szkolny. Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustalaliśmy skład pocztu sztandarowego. Ten zaszczyt przypadł Annie Chojnackiej z kl. III e, Paulinie Perlińskiej z kl. III b, chorążym zaś został Adrian Potasiński z kl. III a.
   Czerwiec jest zawsze w szkole miesiącem, kiedy powoli wkraczamy w wakacyjny nastrój. W związku z tym pierwszego dnia tego miesiąca, z okazji dnia dziecka zorganizowano dla wszystkich uczniów, oczywiście z pomocą rodziców, poczęstunek jakim była kiełbaska z grilla oraz bułka i oranżada. Odbył się także konkurs, który polegał na przygotowaniu przez chętnych uczniów zdrowych przysmaków, które następnie mógł próbować każdy z nas. Tego dnia miały miejsce również rozgrywki w piłkę nożną plażową oraz sens filmowy przygotowany przez samorząd. Z okazji zbliżającego się końca roku oraz na zakończenie swojej działalności samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę. Przedstawiliśmy też swoich kandydatów do składu pocztu, któremu zostanie przekazany sztandar.
    W czerwcu także wraz z końcem drugiego semestru nauki, a zarazem końcem roku szkolnego podsumowaliśmy naszą dotychczasową pracę.
                        Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
                         Marita Płóciennik