Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Samorząd Uczniowski » Samorząd Uczniowski w gimnazjum wybrany

Samorząd Uczniowski w gimnazjum wybrany

Tegoroczne wybory do samorządu szkolnego do najnudniejszych z pewnością nie należały. Liczba chętnych na stanowisko przewodniczącego szkoły wynosiła 14 osób. Zainteresowani rozgłaszali swoją kandydaturę poprzez stworzenie kreatywnych i ciekawych plakatów, a także mniejszych kartek z zachęcającymi hasłami rozwieszonymi po szkole.
        Ostateczne głosowanie odbyło się 24 września 2015r. Komisja w składzie: Dominika Adamczyk, Kinga Augustyniak, Natalia Gil, Kinga Kapusta i Paulina Styś przeprowadziły wybory, chodząc po klasach z kartami do głosowania. Każdy uczeń mógł oddać głos na jednego ka­­­­­ndydata z listy, a także podać propozycję nauczyciela na opiekuna samorządu.
        Po niedługim czasie ogłoszono wyniki głosowania. Przewodniczącą szkoły została Karolina Bielecka z kl. IIIa (71 głosów) , zastępcą Julia Maciejewska z kl. IIIb (29 głosów), skarbnikiem Oliwia Dembińska z kl. IIb (25 głosów) , a sekretarzem Oliwia Barglik z kl. IIIb (23 głosy).
       Na opiekunów samorządu szkolnego wybrano panią Ewelinę Kulec i panią Aldonę Kapustę. Za kilkuletnią pracę z samorządem dziękowaliśmy kwiatami dotychczasowym opiekunom - pani Krystynie Nykiel i Marzenie Osińskiej.
        Jako samorząd mamy wiele pomysłów i planów. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy realizować nasze plany w roku szkolnym 2015/2016, a nasi koledzy i koleżanki oraz grono pedagogiczne będą zadowoleni z naszej pracy.
                                                 Julia Maciejewska, IIIb