Dziś jest wtorek, 16.01.2018, imieniny Marcelego, Włodzimierza
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Samorząd Uczniowski » Samorząd Uczniowski podczas obchodów Dnia Niepodległości

Samorząd Uczniowski podczas obchodów Dnia Niepodległości

We wtorek 14 listopada w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolski w Malanowie, w budynku B (dawnym gimnazjum) odbyła się akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość została ponownie przygotowana przez uczniów klas drugich z opiekunką panią Krysią Nykiel, która czuwała nad występami kolegów i koleżanek. Na uroczystość przybyło wielu gości , m.in. wójt Gminy Malanów pan Sławomir Prentczyński, dyrektor naszej szkoły, pan Marek Nowicki, ksiądz Prałat Stanisław Płaszczyk oraz przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Toms. Po odśpiewanym hymnie odbyła się właściwa cześć akademii, tzn. występy uczniów i naszego wspaniałego chórku. Zespół pod opieką pani Katarzyny Tomczyk, zaśpiewał fantastycznie pieśni patriotyczne, głębokie i wzruszające! "Niepodległa, niepokorna...", "Biały orzeł wbić się nie może..." Wykonanie tych utworów zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Nie mogło zabraknąć, naszych absolwentów, którzy również mają wielki talent do śpiewu. Oczywiście mówię o naszych starszych, dobrych kolegach, a dokładnie o Filipie Walczaku, Krystianie Mielcarku i Szymonie Stefaniaku. Po zakończonym przedstawieniu, goście zabrali głos podsumowując całą uroczystość.
W sobotę 11 listopada, reprezentacja uczniów Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły udała się na mszę świętą z okazji Dnia Niepodległości po której wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na cmentarz, a dokładnie na grób upamiętniający wszystkich tych, którzy na ziemiach Malanowskich i nie tylko, działali przeciwko Prusom. Pomodliliśmy się, oddaliśmy cześć i dziękczynienie, złożyliśmy kwiaty. Po wszystkim, udaliśmy się do swoich domów.
Jako uczeń 3 klasy, wiem już bardzo dużo o historii mojego kraju, który nazywa się POLSKA! Właśnie tę nazwę, należy, a wręcz trzeba wielbić i szanować! Dzięki poświęceniu naszych rodaków żyjemy w tak pięknym i bezpiecznym kraju. Patriotyzm jest rzeczą piękną, nie wstydliwą! Pamiętaj o tym! Data 11 listopada 1918r. powinna być znana dla wszystkich Polaków, jak i lata od 1795-1918, ponieważ wtedy rozgrywała się walka o wolną Polskę. Obchodzenie Dnia Odzyskania Niepodległości jest wielkim szczęściem. Jestem dumny, że jestem Polakiem.

Kacper Koszela