Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Samorząd Uczniowski » Góra Grosza dla domów dziecka

Góra Grosza dla domów dziecka

W okresie przedświątecznym każdy z nas częściej myśli o tych, którym trudniej  ........
Wtedy wzmacnia się w nas (młodych, młodszych i najmłodszych (; potrzeba niesienia pomocy potrzebującym. Chętnie czynią to także uczniowie Gimnazjum w Malanowie. Ofiarnie włączają się w wiele akcji charytatywnych: Szlachetna Paczka, Pogotowie św. Mikołaja, Mikołajki dla dzieci i inne. Pośród wielu szlachetnych działań są takie, które mają ponad dziesięcioletnią tradycję. Corocznie  w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski organizuje akcję "Góra Grosza". Patronem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a pieniądze trafiają do domów dziecka. W poniedziałek 9 grudnia podsumowaliśmy akcję i okazało się że zebraliśmy 2000 "groszowych" monet (80 zł.). Dziękujemy za każdy grosz i wrócimy za rok!