Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » X Przegląd Chórów Gimnazjalnych z powiatu tureckiego

X Przegląd Chórów Gimnazjalnych z powiatu tureckiego

X Przegląd Chórów Gimnazjalnych z powiatu tureckiego

Minęło 10 lat od momentu kiedy po raz pierwszy w malanowskiej świątyni rozbrzmiał chóralny śpiew. Z pewnością wiele się zmieniało w ciągu tej dekady: zmieniali się dyrygenci chórów, starsi koledzy ustępowali miejsca w chóralnych szeregach swoim młodszym kolegom i koleżankom, co roku wspaniali goście honorowi dostarczali nam wielu wzruszeń, gościliśmy między innymi: chór dziewczęcy „Skowronki” z Poznania, chór akademicki Uniwersytetu Łódzkiego czy chór Viribus Unitis. Mimo wielu zmian jedno pozostało niezmienne: co roku w czerwcową niedzielę młodzież gromadzi się w Malanowie aby z uśmiechem na twarzach i bez cienia konkursowej rywalizacji oddawać piękno śpiewu chóralnego i dostarczać wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych wszystkim, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu. 
Było nam niezmiernie miło po raz kolejny gościć młodych wykonawców, którzy zjechali się do Malanowa w minioną niedzielę, tj. 8 czerwca 2014 roku. Tegoroczny jubileuszowy Przegląd chórów ponownie dostarczył nam wielu emocji. Znów mieliśmy okazję obcować z muzyką chóralną w wykonaniu młodzieży z powiatu tureckiego i podziwiać kunszt wykonawczy gościa honorowego, którym był chór Cantate Deo z Sieradza pod dyrekcją pana Idziego Matyszczaka.
Wspólne muzykowanie młodzieży tradycyjnie odbyło się w malanowskim kościele, a wykonawcami byli:
chór Zespołu Szkół w Dobrej pod dyrekcją pani Marleny Jesionek,
chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku, którego dyrygentem jest pani Kamila Pacześna,
chór Gimnazjum nr 1 w Turku pod kierownictwem pani Anety Janiak,
chór Gimnazjum w Malanowie, który wystąpił wraz z Chórem Nauczycielskim z Turku.
Inicjatorem, koordynatorem i dobrym duchem Przeglądu jest pani Anna Marciniak, która obiecała jeszcze wiele kolejnych edycji. Trzymamy za słowo!
                                                  

                                                                                                   Marta Tomczyk-Groblica


Galeria zdjęć