Dziś jest piątek, 18.01.2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » VIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego.

VIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego.

VIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego.

Miłośnicy muzyki chóralnej licznie zgromadzili się 24 czerwca w kościele parafialnym w Malanowie podczas VIII Przeglądu Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego. W tegorocznym Przeglądzie udział wzięły chóry: z Gimnazjum nr 2 w Turku – pod dyrekcją pani Ewy Giernalczyk, Gimnazjum w Dobrej prowadzony przez panią Marlenę Jesionek, Gimnazjum w Malanowie kierowany przez panią Katarzynę Tomczyk, a także Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku pracujący pod dyrekcją pani Kamili Pacześnej. Każdy z chórów zaprezentował trzy utwory wykonane a cappella lub z akompaniamentem.
Gościem honorowym tegorocznego przeglądu był Chór Nauczycielski z Turku. Chór powstał w 1985 roku. Obecnie liczy 35 miłośników śpiewu i działa jako stowarzyszenie: Turkowskie Towarzystwo Chóralne. Mimo iż w nazwie ma słowo „nauczycielski”, to występuje w nim wiele osób innych zawodów, bo chór jest otwarty na wszystkich, którzy kochają śpiew i chcą się nim dzielić z innymi. Od początku istnienia chór brał aktywny udział w koncertach na terenie Turku z okazji uroczystości państwowych, kościelnych i lokalnych. Gościł na występach na terenie powiatu i województwa. Bardzo często występował z sukcesami na różnego rodzaju konkursach i przeglądach. Obecnie dyrygentką chóru jest pani Kamila Pacześna, a prezesem pan Paweł Gruszczyński.
Podczas VIII Przeglądu Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego Chór Nauczycielski zaprezentował się w bogatym repertuarze wykonując pieśni sakralne, patriotyczne, utwory muzyki dawnej i rozrywkowej.
Przegląd zakończył się tradycyjnie - wspólnym odśpiewaniem „Roty”, następnie uczestnicy i zaproszeni goście udali się do budynku Gimnazjum w Malanowie na spotkanie integracyjne.
Organizatorem przeglądu było Gimnazjum w Malanowie.
                                                                       Anna Marciniak - koordynator przeglądu


Galeria zdjęć