Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » VI Przegląd Chórów Gimnazjalnych z Powiatu Tureckiego

VI Przegląd Chórów Gimnazjalnych z Powiatu Tureckiego

VI Przegląd Chórów Gimnazjalnych z Powiatu Tureckiego

W niedzielę 13.06.2010 r. w kościele parafialnym w Malanowie odbył się VI Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych. W tej edycji udział wzięli:

  • Chór z Dobrej pod dyrekcją Marleny Jesionek,
  • Chór Gimnazjum nr 1 w Turku, którym kieruje Aneta Janiak,
  • Chór Gimnazjum nr 2 w Turku pod kierownictwem Ewy Stasiak,
  • Chór Gimnazjum w Malanowie pod dyrekcją Katarzyny Tomczyk.

Chóry gimnazjalne z naszego powiatu prezentowały po trzy lub cztery utwory o różnej tematyce, zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem pianina. Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentowali się z jak najlepszej strony, o czym mogą świadczyć gromkie brawa po występach. Chór gospodarzy, który prezentował się jako ostatni przygotował dla wszystkich uczestników Przeglądu i zebranych w kościele muzyczną niespodziankę. Brawurowe i pełne energii wykonanie utworu „The lion sleeps tonight” spotkało się z bardzo entuzjastycznym odbiorem.
Tradycyjnie organizatorzy zaprosili gościa honorowego Przeglądu. W tym roku był to Zespół Parafialny „Cantus Angeli” z Wygody Łączyńskiej, niedaleko Kościerzyny. Na zespół składa się grupa instrumentalna oraz wokalna. Akompaniament muzyczny stanowi dźwięk akordeonu, instrumentu klawiszowego, trąbki, saksofonu, klarnetu, gitar akustycznych, gitary elektrycznej oraz bębenka afrykańskiego. Zespół wykonuje utwory młodzieżowe, w tym liturgiczne i adoracyjne. Aranżacji wszystkich utworów dokonują samodzielnie. Opiekunami Zespołu są Żanetta Penkowska, Jan Brylowski oraz ks. Łukasz Pierowicz. Koncert gościa honorowego zachwycił wszystkich zebranych, a Zespół zapewniał, że jeszcze nigdy nie spotkał się z tak wspaniałym przyjęciem.Tradycyjnie Przegląd zakończył się wspólnym wykonaniem „Roty”, po czym wszyscy uczestnicy udali się na spotkanie integracyjne na boisku gimnazjalnym.
Szkolnym koordynatorem przeglądu była Anna Marciniak. Patronat honorowy tradycyjnie już objął Wójt Gminy Malanów, a dzięki gościnności ks. Prałata Stanisława Płaszczyka przegląd odbył się w naszym pięknym kościele. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Turku i liczni sponsorzy. W organizacji pomogli także niezawodni w każdej sytuacji Przyjaciele Gimnazjum. Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu, które sprzyja integracji śpiewającej młodzieży, umożliwia wymianę wspólnych doświadczeń oraz krzewi piękno muzyki chóralnej, które zachwyca melomanów na całym świecie. Niewątpliwie, wspólne śpiewanie daje mnóstwo satysfakcji chórzystom, a słuchaczom sprawia niesamowitą   przyjemność.
                                                                           Anna Marciniak - koordynator przegladu


Galeria zdjęć