Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » IX Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych

IX Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych

IX Powiatowy Przegląd Chórów Gimnazjalnych odbył się w niedzielę 16 czerwca 2013 roku w kościele parafialnym w Malanowie. Było to kolejne spotkanie śpiewającej młodzieży, aby krzewić tradycję i piękno muzyki chóralnej.  W tym roku gościem specjalnym był chór Misericordia z Konina.
            Z powiatu tureckiego wystąpiły chóry:
Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Dyrygentem chóru jest pani Kamila Pacześna. Chór liczy około 45 osób, a są to uczniowie Szkoły Muzycznej w wieku od 9 do 15 lat. W wykonaniu chóru ze Szkoły Muzycznej mogliśmy usłyszeć następujące utwory: „Idzie Grześ” Witolda Lutosławskiego oraz wiązankę utworów ludowych, takich jak: „Jak śpiewać”, „Leć głosie”, „Wyszła dziewczyna” oraz  „Czerwone jagody”. Chórowi towarzyszył zespół skrzypcowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku, który na co dzień pracuje pod kierownictwem pani Iriny Olas.
Chór Gimnazjum w Malanowie pod dyrekcją Marty Tomczyk-Groblica. Liczący 26 osób chór zaśpiewał takie utwory jak: „Go tell it on the mountain”- utwór gospel, tradycyjną melodię ”Zachodźże słoneczko” i „Stand by me”- popularny utwór z repertuaru Bena Kinga. Warto zaznaczyć, iż chór w takim składzie pracuje zaledwie od dwóch miesięcy a Przegląd był dla niego debiutem.
Chór z Zespołu Szkół w Dobrej pod kierownictwem pani Marleny Jesionek. Chór zaprezentował pieśń „Gaude Mater Polonia” oraz pieśń ukraińską „Nese Hala wodu”.
Chór Misericordia, który był gościem honorowym Przeglądu, a jego Dyrygentem jest pani Elwira Chojnacka.
Chór Misericordia, powstał z inicjatywy kilku osób, u których w sercach i umysłach od dłuższego czasu istniała potrzeba wyrażania swojej filozofii życia i wiary właśnie poprzez tego typu zaangażowanie muzyczne. Formalnie chór działa od 2005 roku a miejscem jego działalności jest parafia św. Faustyny Kowalskiej w Koninie na Chorzniu. Stąd też oczywistym jest fakt, iż wkrótce chór przyjął nazwę „Chór Misericordia”/ Miłosierdzie.
Na zakończenie wszystkie uczestniczące w przeglądzie chóry wspólnie odśpiewały Rotę.
                                                                        Anna Marciniak - koordynator przeglądu