Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » IV Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

IV Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

IV Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

Piosenka jest dobra na wszystko…. tymi słowami rozpoczął się IV Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego, który odbył się 8 czerwca 2008r. w Kościele Parafialnym w Malanowie. Organizatorem Przeglądu, było Gimnazjum w Malanowie. Honorowym patronem przeglądu, podobnie jak w latach ubiegłych, został Wójt Gminy Malanów pan Gerard Krzeszewski. Wparcia finansowego organizatorom udzieliło Starostwo Powiatowe w Turku. W organizacji przeglądu pomogli także mieszkańcy gminy. Nad przygotowaniami imprezy czuwała pani Anna Marciniak koordynator imprezy i dyrygentka chóru działającego przy Gimnazjum w Malanowie.

W tegorocznym przeglądzie udział wzięły chóry z Gimnazjum z Dobrej z dyrygentką panią Marleną Jesionek, z Gimnazjum nr 1 w Turku z dyrygentką panią Anetą Janiak, z Gimnazjum nr 2 w Turku, który prowadzi pani Ewa Stasiak, z Gimnazjum w Malanowie z dyrygentką panią Anną Marciniak. Wszystkie chóry zaprezentowały po trzy utwory, a były to: Alleluja z Chorału Gregoriańskiego, Alta trinia Beata, Cześć Polskiej Ziemi, Legiony, Nadzieja, Mazurek 3 Maja, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, Pięknie żyć, Sercu najmilejsza, Kum i kuma, I znów jesteśmy razem.

Gościem honorowym Przeglądu był bełchatowski zespół Gospel Singers, który powstał we wrześniu 2003 roku. Grupa obecnie liczy ponad dwadzieścia osób, składają się na nią uczniowie szkół średnich, studenci, a także osoby już pracujące. Dyrygentem zespołu jest Bartosz Maliszewski, który jest także jednym z pomysłodawców i założycieli bełchatowskiej formacji. Zespół w ciągu pięciu lat zagrał ponad 100 koncertów. Wystąpił między innymi wspólnie z gwiazdami muzyki gospel Lamarem Campbellem i legendarnym Harlem Gospel Choir. Ma także na swoim koncie udział w wielu prestiżowych festiwalach muzyki gospel i festiwalach jazzowych.

IV Przegląd Chórów Gimnazjalnych zakończył się tradycyjnie wspólnym odśpiewaniem Roty i spotkaniem integracyjnym w Gimnazjum w Malanowie.
                                                          Anna Marciniak-
koordynator przeglądu


Galeria zdjęć