Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » II Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

II Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

II Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.”

W dniu 11 czerwca 2006 r. w kościele parafialnym w Malanowie odbył się II Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego. Przegląd został zorganizowany przez Gimnazjum w Malanowie we współpracy z Turkowskim Towarzystwem Muzycznym, Parafią św. Stanisława w Malanowie, a patronat nad uroczystością ponownie objął Wójt Gminy Malanów.
Gościem honorowym tegorocznego przeglądu był Chór Dziewczęcy Skowronki z Poznania, który towarzyszył nam również w czasie Mszy świętej.Chór z Dziewczęcy Skowronki powstał w 1950 roku, tworzą go uczennice poznańskich szkół podstawowych, średnich i gimnazjów, a prowadzi go pani Alicja Szeluga przy współpracy Benigny Jaskulskiej. Należy on do najlepszych chórów dziewczęcych w Polsce, znany i ceniony na arenie międzynarodowej. Na jego koncie znajdują się liczne nagrody zdobyte w kraju i za granicą.W tegorocznym Przeglądzie mogliśmy wysłuchać utworów w wykonaniu chórów gimnazjalnych:z Gimnazjum w Brudzewie pod dyrekcją pani Grażyny Wiśniewskiej – Zientaraz Gimnazjum w Dobrej pod dyrekcją pani Marleny Jesionek z Chóru Gimnazjum nr 2 w Turku pod dyrekcją pani Ewy Stasiak z Gimnazjum nr 1 z Turku pod dyrekcją pani Anety Janiak  oraz z Chóru z Gimnazjum w Malanowie pod dyrekcją pani Anny Marciniak.
Koncert chórów zgromadził w naszej świątyni nie tylko mieszkańców, ale także licznych gości. Dla naszej społeczności było to wydarzenie o wielkiej randze kulturalnej, pokazało, że odległość od dużych miejskich ośrodków nie jest przeszkodą jeśli się bardzo chce spędzić czas w piękny, kulturalny i pożyteczny sposób. Przegląd udowodnił, że są „zapaleńcy”, którzy poświęcą swój wolny czas włożą wiele wysiłku aby dać mieszkańcom możliwość uczestnictwa w kulturze. Na zakończenie Przeglądu chóry wspólnie zaśpiewały Rotę. Połączone chóry poprowadziła dyrygentka Chóru Dziewczęcego Skowronki z Poznania pani Alicja Szeluga.Po koncercie w świątyni wszyscy wykonawcy z opiekunami, sponsorzy Przeglądu i zaproszeni goście udali się na spotkanie integracyjne na placu gimnazjalnym.
Organizatorzy serdecznie dziękują: Wójtowi Gminy Malanów panu Gerardowi Krzeszewskiemu,Proboszczowi Parafii Malanów Księdzu kanonikowi Stanisławowi Płaszczykowi, Dyrektorowi Gimnazjum w Malanowie panu Sławomirowi Prentczyńskiemu, Dyrygentce Chóru z Gimnazjum w Malanowie pani Annie Marciniak, Dyrektorowi Szkoły Muzycznej w Turku Panu Henrykowi Krancowi, Państwu Rajczykom oraz Państwu: Ogrodowczykom, Kubackim, Paszakom, Osajdom i Barczakom.                                                Anna Marciniak - koordynator przeglądu


Galeria zdjęć