Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Przegląd chórów gimnazjalnych z powiatu tureckiego » I Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

I Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

I Przegląd Chórów Gimnazjalnych Powiatu Tureckiego

Gdzie słyszysz śpiew, tam idź - tam dobre serca mają, bo ludzie źli, ach uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają
                                                              Maria Konopnicka

Te słowa Marii Konopnickiej przyświecały idei zorganizowania I Przeglądu Chórów Gimnazjalnych powiatu tureckiego, który odbył się12 czerwca 2005r.

Miejscem spotkania i prezentacji chórów stał się, dzięki gościnności ks. kan. Stanisława Płaszczyka, kościół parafialny w Malanowie. To właśnie tu, w świątyni gromadzili się przez wieki nasi przodkowie, by razem śpiewać, tutaj także wielu z nas mogło po raz pierwszy zetknąć się ze wspólnym śpiewem i muzyką chóralną. Trud przygotowania Przeglądu podjęła pani Anna Marciniak przy współpracy z ks. Włodzimierzem Pawłowskim i Agnieszką Stawicką. Honorowy patronat nad Przeglądem objął pan Gerard Krzeszewski, Wójt Gminy Malanów.

Podczas Przeglądu wystąpiły chóry: Gimnazjum w Brudzewie pod dyrekcją pani Grażyny Wiśniewskiej - Zientary, Gimnazjum nr 1 w Turku pod przewodnictwem pani Anety Janiak i Gimnazjum w Malanowie prowadzony przez panią Annę Marciniak. Chóry zaprezentowały pieśni patriotyczne a cappella, wśród których znalazły się takie utwory jak: Cześć polskiej ziemi, Gaude Mater Polonia, W krwawym polu srebrne ptaszę.

Gościem honorowym przeglądu był Chór VIRIBUS UNITIS z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, kierowany przez panią Joannę Gogulską, który swoim recitalem podbił serca publiczności.

Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie zaśpiewały Rotę. Impreza zakończyła się spotkaniem integracyjnym przy grillu na terenie Gimnazjum w Malanowie.
                                                Anna Marciniak - koordynator przeglądu