Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Program Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów » Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

W niedzielę 24 listopada 2013 roku, w ramach projektu „Program Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów” wybraliśmy się wraz z opiekunami na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć abstrakcyjne dzieła sztuki współczesnej.

Potem wybraliśmy się do Pałacu Izraela Poznańskiego, gdzie mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Podziwialiśmy tam wiele wspaniałych dzieł w Galerii Mistrzów Polskich. Widzieliśmy też wystawy Ludzie Ziemi Obiecanej oraz Panteon Wielkich Łodzian.

Po wspólnym obiedzie wybraliśmy się na sztukę Aleksandra Fredry „Zemsta” do Teatru Małego przy łódzkiej Manufakturze, gdzie świetnie się bawiliśmy. Po obejrzeniu przedstawienia wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Zmęczeni, ale szczęśliwi w godzinach wieczornych wróciliśmy do Malanowa.

Naszymi opiekunami byli: Katarzyna Tomczyk, Marta Tomczyk- Groblica i Krzysztof Mruk.

Wiktoria Janaszkiewicz,  kl. Ia