Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Program Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów » W głąb ziemi

W głąb ziemi

27 listopada 2013 r. uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum, którzy brali udział w zajęciach zawodoznawczych w ramach Programu Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do kopalni soli w Kłodawie.
Program zwiedzania obejmował prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Gimnazjaliści mieli możliwość zjazdu windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd windą z prędkością 6 m/s z pewnością dostarczył im mocnych wrażeń. Podziemną trasą turystyczną przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Na trasie wędrówki mogli obejrzeć jak wyglądają ogromne komory solne. Mieli możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.