Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Program Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów » Program "Doradztwo zawodowe"

Program "Doradztwo zawodowe"

W ramach projektu „Program Rozwoju Ucznia w Gminie Malanów” w latach 2012 i 2013 wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum w Malanowie uczestniczyli w indywidualnej rozmowie doradczej. Na pierwszym spotkaniu każdy z nich wykonał kilka testów, między innymi: Młodzieżowy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, „Czy jestem kreatywny”, „Samoocena”. Na kolejnym spotkaniu z wykwalifikowanym doradcą zawodowym omawiane były wyniki testów. Pierwszy z wymienionych testów wskazywał 6 kategorii zainteresowań jakie przejawia każdy człowiek: przedmiotowe, innowacyjne, artystyczne, społeczne, kierownicze i metodyczne, one z kolei odpowiadają określonym zawodom. W ten sposób każdy uczeń Gimnazjum w Malanowie dowiedział się jakie posiada predyspozycje zawodowe. Jest to szczególnie ważne ze względu na wybór szkoły ponadgimnazjalnej, jak również planowanie przyszłej kariery zawodowej. Oprócz tego każdy dowiedział wiele o własnych (czasem jeszcze niezidentyfikowanych) zainteresowaniach, cechach charakteru oraz mocnych i słabych stronach. Wyposażeni w taką wiedzę gimnazjaliści z Malanowa mogą bez obaw wkraczać na kolejne stopnie edukacji.