Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży » Pomysł czy marzenie?

Pomysł czy marzenie?

W dniu 1 lutego 2007r. naszą szkołę odwiedziła czteroosobowa delegacja z Ukrainy.  Dwoje z nich, to Polacy z pochodzenia, znają język polski, pielęgnują polskie zwyczaje i religię, i jak mówią "zawsze mieszkali w Polsce, tylko później  zabrano im granicę".
Goście z zainteresowaniem wysłuchali relacji Dyrektora Gimnazjum o warunkach i organizacji nauczania w naszej szkole oraz o systemie edukacji w Polsce. Po krótkiej prezentacji szkoły uczniowie zadedykowali naszym gościom występ chóru i koła tanecznego. Najważniejszym wydarzeniem tego roboczego spotkania była dyskusja na temat wspólpracy szkoły z Tulczyna z naszym Gimnazjum.
Pojawił się pomysł, a może raczej marzenie by wspólnie zorganizować wymianę młodzieży z tych dwóch ośrodków. Taka forma współpracy pozwoli na lepsze poznanie kultury i historii siąsiednego kraju.