Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży » 2010 "Tu wszedzie jest moja Ojczyzna" - Wielkopolska" » Wspólzawodnictwo przyjacół

Wspólzawodnictwo przyjacół

We wtorek 30 marca 2010r. młodzież realizująca projekt Polsko Ukraińskiej Wymiany Młodzieży zmierzyła się w quizie wiedzowo – sprawnościowym ERUDYTA. To stały już punkt spotkań młodzieży z Gimnazjum w Malanowie z ukraińskimi przyjaciółmi.
  Startują w niej dwie czteroosobowe drużyny: ukraińska i polska. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyła pani poseł Irenę Tomaszak – Zesiuk, w komisji zasiedli także pan Sławomir Prentczyński dyrektor gimnazjum, oraz dwóch uczniów - przedstawicieli grupy ukraińskiej i polskiej.Konkurs przebiegał w pięciu rundach. Trzy z nich sprawdzały wiedzę uczestników zdobytą w czasie wycieczek, spotkań i lekcji. Pozostałe dawały okazję do zabłyśnięcia umiejętnością logicznego myślenia i sprawnością fizyczną. Padły pytania o najsłynniejszego pisarza ukraińskiego, kompozytora polskiego, zabytki architektury czy nazwy miast - gospodarzy EURO 2012, nazwę klusek z tartych ziemniaków, czy krojonych „szagą”, a także rozwiązać krzyżówkę w języku angielskim.Sprawność fizyczną sprawdzano w trzech konkurencjach sportowych: rzut do celu, ćwiczenie ze skakanką i kręcenie hula-hop.
   Przewodnicząca Jury, pani Poseł Irena Tomaszak – Zesiuk przedstawiła wyniki konkursu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Nr 1 w Tulczynie, w nagrodę otrzymała pamiątkowy puchar.