Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży » 2010 "Tu wszedzie jest moja Ojczyzna" - Wielkopolska" » Pomiędzy harcerzami i młodzieżą z Tulczyna zabłysła iskierka przyjaźni

Pomiędzy harcerzami i młodzieżą z Tulczyna zabłysła iskierka przyjaźni

Pomiędzy harcerzami i młodzieżą z Tulczyna zabłysła iskierka przyjaźni

Ikierka przyjaźni ma niesamowitą moc mogliśmy się o tym przekonać w czasie zbiórki zorganizowanego z inicjatywy harcerzy z XII DH Iskry, a było to z całą pewnością międzynarodowe spotkanie.
 Wszystko zaczęło się od niepozornej propozycji jednego z harcerzy i machina przygotowań ruszyła. Dzięki przychylności dyrekcji naszego gimnazjum udało się nam zaprosić ukraińskich przyjaciół na zbiórkę. Celem tego spotkania było nie tylko poznanie naszych gości, ale przede wszystkim pokazanie im jak wygląda i funkcjonuje nasza drużyna. Dlatego też przygotowywaliśmy się do tego spotkania bardzo starannie. Była Iskierka, gawęda, informacje o mundurze, krzyżu harcerskim i lilijce. Dzięki życzliwości pana Mariusza Zająca udało się także ognisko i oczywiście kiełbaski. Nie zabrakło również zabaw i harcerskich pląsów. Trochę wspólnie pośpiewaliśmy.
  W imieniu całej drużyny dziękujemy raz jeszcze za pomoc w organizacji ogniska dyrekcji gimnazjum, a także pani Aldonie Kapuście, Elżbiecie Trzmielewskiej, panom Mariuszowi Zającowi i Krzysztofowi Mrukowi.
  Mamy nadzieję, że przy następnej wizycie gości z Tulczyna znowu uda się nam z nimi spotkać w harcerskim kręgu.