Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży » 2010 "Tu wszedzie jest moja Ojczyzna" - Wielkopolska" » Lekcja geografii po angielsku

Lekcja geografii po angielsku

W dniu 25.03. 2010 r. nasi ukraińscy koledzy uczestniczyli w lekcji geografii regionu prowadzonej w dwóch językach polskim i angielskim. Tematem zajęć pod hasłem „Wielkopolska moją ojczyzną” była charakterystyka Wielkopolski. W lekcji oprócz gości z Ukrainy wzięli udział uczniowie klasy IIb. Młodzież zapoznała się z podstawowymi informacjami na temat położenia, ukształtowania, klimatu oraz znaczenia gospodarczego regionu. Następnie uczniowie wspólnie wykonali mapę mentalną, na której lokalizowali wybrane obiekty geograficzne. Lekcję prowadziły panie: Ewelina Kulec i Elżbieta Wietrzyk.