Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » VIII Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

VIII Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

W dniach 28 i 29 czerwca 2014r uczniowie Gimnazjum w Malanowie wzięli udział w VIII Plenerze Malarskim organizowanym przez Stowarzyszenie "Nadzieja" w Malanowie i Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie. Sobotni poranek 28.06.2014 r. rozpoczął się od wytężonej pracy malarzy amatorów i malowaniu pięknych krajobrazów wsi Celestyny. Każdy z uczestników mógł wybrać sobie miejsce i krajobraz, jaki chce namalować. Większość uczestników pleneru swoje obrazy malowała farbami akrylowymi.
Niedziela 29.06. 2014 r. tradycyjnie już była dniem podsumowującym VIII Plener Malarski „Malowniczy Malanów”. Prezentacji swoich prac dokonali uczestnicy pleneru: Klaudia Toborek, Natalia Szymczak, Laura Dużyńska, Nikola Tomaszak, Natalia Serafińska, Daria Balcerzak, Oliwia Muszalska, Eryk Kapusta, Monika Ogrodowczyk, Justyna Ogrodowczyk, Julita Borowska, Aleksandra Klupa, Martyna Krupińska, Aleksandra Grzelczak, Patrycja Drzewiecka, Weronika, Krawczyk, Marcin Wietrzyk, Anna Chojnacka, Kaja Okraska, Agnieszka Borowska, Ola Borowska, Jakub Orligóra, Justyna Orligóra, Monika Orligóra, Kinga Augustyniak, Patrycja Augustyniak, Przemysław Bukowski, Paulina Toborek, Julia Włodarczyk, Monika Płuciennik, Weronika Płuciennik, Anna Stefanik, Martyna Choinka, Jolanta Rzepka, Roman Choinka, Maria Bujała oraz Agnieszka Marczewska. Wręczenia pamiątkowych dyplomów i małego upominku dla każdego uczestnika i opiekuna dokonał przewodniczący Rady Gminy w Malanowie Ireneusz Augustyniak.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Sołtysowi wsi Celestyny Andrzejowi Toms, członkom Stowarzyszenia Nadzieja, pracownikom CKISz, Gimnazjum oraz GBP za pomoc w organizacji pleneru. Szczególne podziękowania należą się Pani Marii Bujała i Panu Romanowi Choinka – komisarzom VIII Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów”. Prace wszystkich uczestników można obejrzeć na wystawie poplenerowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malanowie. Na pamiątkę VIII Pleneru Malarskiego wydany zostanie katalog z pracami uczestników oraz kalendarz na 2015 r.

Szkolnym koordynatorem ds malarstwa był nauczyciel plastyki pan Jacek Stasinczuk