Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » VII Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

VII Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

To już siódmy raz, kiedy miłośnicy sztuki malarskiej mogli rozwijać swoje umiejętności w otoczeniu pięknej przyrody gminy Malanów. W ostatni weekend czerwca odbył się VII Plener Malarski „Malowniczy Malanów” w ramach projektu „Ze sztuką przez pokolenia”, którego organizatorem było stowarzyszenie Nadzieja, a współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki, Gminna Biblioteka Publiczna i Gimnazjum w Malanowie.

Tym razem gościliśmy w urokliwej scenerii wsi Miłaczew (Potaźnia). Zielone otoczenie kwitnącej roślinności oraz piękna czerwcowa pogoda, były inspiracją uczestników pleneru, którzy po przybyciu na miejsce zorganizowali swoje warsztaty pracy i rozpoczęli malowanie. Sielski krajobraz był motywem przewodnim tworzonych obrazów. Dzieci i młodzież pracowały pod okiem nauczycieli plastyki. Dobrą tradycją pleneru staje się już malowanie rodzinne.  Wszyscy uczestnicy oprócz wspólnej pracy mogli dzielić się swoim malarskim doświadczeniem oraz toczyć twórcze rozmowy o sztuce. Dużą  inspiracją dla malarzy były piękne pawie, które zachwycały swoimi barwami. Dzięki uprzejmości państwa Ambroziaków, młodzi artyści mogli ożywić swoje obrazy wprowadzając różne zwierzęta: konie, cielęta, czy kozy.

W niedzielę, 30 lipca w Gimnazjum w Malanowie zorganizowana została wystawa prac malarskich uczestników pleneru. Młodzi malarze zaprezentowali swoje obrazy, opowiadając o odczuciach i wizji jakie towarzyszyły przy ich tworzeniu. Okazją do rozmów o pracach i zebrania planów na rok następny by poczęstunek oraz ognisko zorganizowane na zakończenie VII Pleneru Malarskiego „Malowniczy Malanów".

Szkolnym koordynatorem pleneru był nauczyciel plastyki: Jacek Stasinczuk