Dziś jest piątek, 18.01.2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » VI Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

VI Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

VI Plener Malarski "Malowniczy Malanów"
Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie po raz szósty zorganizowało plener malarski Malowniczy Malanów, do organizacji którego włączyło się Centrum Kultury i Sztuki oraz malanowska biblioteka. W sobotę 7 lipca 2012 r. 26 artystów wraz z opiekunami udało się w okolice Targówki i Miłaczewa aby uwiecznić na płótnach uroki tamtych krajobrazów. Bardzo ważnym aspektem wspólnego malowania były rozmowy o sztuce i wymiana doświadczeń warsztatowych. Artyści, a szczególnie ci początkujący, mogli skorzystać z rad i artystycznego wsparcia naszego gościa - artysty plastyka Romana Choinki. Pan Roman przez kilka lat był nauczycielem plastyki w Liceum Ogólnokształcącym w Turku.
W niedziele popołudnie artyści wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi przybyli na plac przed gimnazjum aby zaprezentować efekty swojej pracy i talentu. Artystami, którzy stanęli przy sztalugach i zechcieli podzielić się swoją wizją otaczającej przyrody byli: rodzeństwo Jakub i Julia Czerniak, Natalia Aleksander, bracia Marcin i Jakub Orligóra, Alicja Mikosik, Weronka Mielcarek, Paulina Perlińska, Klaudia Borowska, Miłosz Nowak, Kinga Augustyniak, Ania Chojnacka, Łukasz Wilczyński, siostry Justyna i Monika Orligóra, siostry Agnieszka i Aleksandra Borowskie, Patrycja Augustyniak, Martyna Klimek, Weronika Kaniewska,  Martyna Choinka, Adrianna Choinka, Jolanta Rzepka, Arkadiusz Rzepka, Justyna Zasadzka i Anna Choinka. Opiekunami byli Małgorzata Karolak, Jolanta Rzepka, Beata Górska, Emilia Stefaniak.

Szkolnym koordynatorem pleneru był nauczyciel plastyki: Jacek Stasinczuk