Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » V Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

V Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

Plener Malarski „Malowniczy Malanów” obchodził w tym roku swój jubileusz. Po raz piąty urokliwe zakątki naszej gminy uwieczniali na płótnach malarze amatorzy z naszej gminy, gmin sąsiednich oraz, kolejny już raz, zaproszeni goście z klubu „Tęcza” działającego przy Kaliskim Ośrodku Kultury.
Plener „Malowniczy Malanów” przeprowadzony został w dniach 25-26 czerwca. Organizatorzy nie narzucali tematyki prac, ale część uczestników do malowania wybrała obiekty zgodne z realizowanym projektem, a więc krzyże i kapliczki.
Dwudniowe malowanie zakończyło się w niedzielę w godzinach popołudniowych i na placu przed gimnazjum wyeksponowane zostały wszystkie, wykonane na tegorocznym plenerze, prace oraz namalowane w latach poprzednich. Wyeksponowane zostały również prace plastyczne uczniów szkół podstawowych biorących udział w konkursie „Szlakiem kapliczek”.

W dalszej części uroczystości malarze – uczestnicy pleneru przedstawiali swoje obrazy. Wszyscy z rąk wójta Gerarda Krzeszewskiego otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe. Głos zabrała pani Elżbieta Barszcz z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, która bardzo wysoko oceniła działania, jakie na rzecz propagowania sztuki podejmowane są w naszej gminie. Również goście z Kalisza podkreślali uroki naszych gminnych krajobrazów oraz wspaniałą atmosferę i gościnność organizatorów. Pozostała część niedzielnego popołudnia upłynęła w miłej atmosferze przy przygotowanym ognisku i pieczonych na nim kiełbaskach.

Szkolnym koordynatorem pleneru był nauczyciel plastyki: Jacek Stasinczuk