Dziś jest piątek, 18.01.2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » IX Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

IX Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

27 i 28 czerwca 2015 r. gimnazjaliści uczestniczyli w dziewiątej edycji pleneru malarskiego. W tym roku natchnieniem dla młodych artystów był pejzaż okolic Rachowej. Młodzi adepci malarstwa mogli współpracować z  utalentowanymi artystami: Romanem Choinką – malarzem, który w czerwcu br. prezentował swoje obrazy w New Century Artist Gallery na nowojorskim Manhatanie, Krystyną Ruminkiewicz – malarką prowadzącą pracownię i galerię Autorską na Glince w Koninie, Marią Bujała – malarką z Turku i Piotrem Gilem – artystą z Dobrej. Gimnazjum w Malanowie reprezentowały Anna Chojnacka, Ewa Raszewska i Kinga Augustyniak - dziewczyny pracowały pod opieką Jacka Stasińczuka. Gościliśmy też gimnazjalistkę z Przykony - Julię Włodarczyk.

W niedzielę 28 czerwca zorganizowano wernisaż prac poplenerowych, w którym uczestniczyli Sławomir Prentczyński – wójt gminy i Piotr Cyls za-ca wójta. W roli konsultantów plastycznych wystąpili Roman Choinka, Krystyna Ruminkiewicz i Maria Bujała, doceniając ogrom pracy, twórczy zapał i zaangażowanie artystów w tworzeniu własnych dzieł malarskich.

Plener malarski został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja i Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Gimnazjum w Malanowie i Gminną Biblioteką Publiczną.
                               GM
GALERIA