Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » IV Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

IV Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

W dniach 4-5 września odbył się już po raz czwarty plener malarski ,,Malowniczy Malanów’’, którego uczestnicy utrwalili na płótnie pejzaże ulicy Wiatracznej w Malanowie. W tym roku oprócz artystów z Malanowa po raz drugi udział wzięli zaprzyjaźnieni uczestnicy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kaliszu, których zachwycają urokliwe miejsca w naszym rejonie i z ochotą biorą udział w malowaniu. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Annę Majewską - Dyrektor MOK wraz z instruktorami: Marzeną Powałowską–Baldach, Beatą Solińską i Jagodą Szyszka–Krzyżan oraz uczestników MOK: Sławomira Mielcarka, Arkadiusza Rzepkę, Arkadiusza Wdowczyka, Monikę Dąbrowską, Katarzynę Raczek, Katarzynę Szuwała, Magdalenę Korytkowskę, Teresę Kawczyńską.
Oprócz zaproszonych gości liczny udział w plenerze wzięli artyści-amatorzy z naszej gminy. Indywidualne prace malowali: Jolanta Górska, Klaudia Górska, Ada Antoniewicz, Paweł Bortnowski, Marlena Przytuła, Anna Stefaniak, Kinga Stefaniak oraz uczniowie szkół podstawowych: Anna Chojnacka, Sebastian Iglikowski i Aleksandra Kowalczyk. Tradycyjnie też prace zbiorowe wykonywali uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Szkołę Podstawową w Dziadowicach reprezentowały Daria Włodarczyk i Karina Lament pod opieką Anny Węs. Opiekunką dzieci ze szkoły w Kotwasicach była Jolanta Górska, a malowały: Weronika Mielcarek, Alicja Mikosik i Dżesika Stencel. Ze szkoły w Malanowie udział w plenerze, pod opieką Agnieszki Raszewskiej, wzięły Agnieszka Dopieralska, Patrycja Drzewiecka i Oliwia Markiewicz. Szkołę w Miłaczewie reprezentowały: Kinga Augustyniak, Natalia Kowalska i Ewa Raszewska, a opiekunem była Beata Górska.
Tradycyjnie zwieńczeniem pleneru było wspólne spotkanie uczestników, zaproszonych gości oraz miłośników malarstwa. Każdy artysta zaprezentował swoje dzieło, a od organizatorów otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Plener był jednym z działań Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie realizowanych w ramach projektu „Ze sztuką przez pokolenia” jako zadanie zlecone przez Wójta Gminy Malanów. Do organizacji włączyli się: Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gimnazjum w Malanowie i Gminna Biblioteka Publiczna.
Oprócz wystawy jak każdego roku zostanie wydany katalog zawierający zdjęcia prac plenerowych.

Szkolnym koordynatorem pleneru był nauczyciel plastyki: Jacek Stasinczuk