Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Plener Malarski "Malowniczy Malanów" » II Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

II Plener Malarski "Malowniczy Malanów"

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki – to motto przyświecało organizatorom II Pleneru Malarskiego – Malowniczy Malanów, który odbył się w dniach28 i 29 lipca 2008 r. Podobnie jak w roku ubiegłym i tym razem nie zabrakło artystów, którzy mogli zaprezentować swój talent malarski i uwiecznić piękno Ziemi Malanowskiej. W plenerze wzięło udział dwunastu artystów: Beata Górska, Jolanta Górska, Klaudia Górska, Patrycja Stefaniak, Małgorzata Celmer, Justyna Zasadzka, Klaudia Kończak, Małgorzata Kaźmierczak, Renata Rubik, Magdalena Świtaj, Bożena Hunkova i Tomasz Huszczo.

W pierwszy dzień pleneru od wczesnych godzin twórcy wyruszyli w najbardziej malownicze zakątki Ziemi Malanowskiej, aby utrwalić ich piękno. W tym roku dużym zainteresowaniem wśród artystów cieszyła się stara architektura naszej gminy. W niedzielne popołudnie, gdy artyści kończyli swoje dzieła malarskie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z malowaniem. Na placu przy gimnazjum trwały zabawy w malowanie, adresowane dla młodszych dzieci. Największą frajdę miały maluchy uczestnicząc we wspaniałych zabawach z farbą i kredą przy upiększaniu kostki brukowej wokół gimnazjum. Z kolei cierpliwi i sumienni uczestnicy pleneru mogli z ziaren wyklejać mandale, a efekt był niesamowity.

Uczniowie szkół podstawowych wyruszyli wraz z opiekunami do parku, aby utrwalić na płótnie najpiękniejsze zakamarki tego miejsca. Szkołę Podstawową w Dziadowicach reprezentowały: Anna Michałowska, Paulina Hofman i Karina Przysło, a opiekunem była Renata Binkowska. Szkołę Podstawową w Kotwasicach reprezentowały: Agnieszka Borowska, Joanna Drożdż, Klaudia Borowska i Julia Tomczyk wraz z opiekunem Joanną Tarnas. Szkoła Podstawowa w Malanowie miała najsilniejszą drużynę: Ada Antoniewicz, Marta Bortnowska, Paweł Bortnowski, Andżelika Ignaczak, Daria Jafra, Martyna Klimek, Adam Sęk, Anna Stefaniak i Karina Stelmaszak pod opieką Agnieszki Raszewskiej. Pani Beata Górska kierowała pracami dziewczynek, które reprezentowały Szkołę Podstawową w Miłaczewie. Krajobraz malanowskiego parku przenieśli również na płótno młodzi artyści z Turku: Klaudia Ziemiańska, Anna Drzewiecka i Natalia Ziemiańska.

Punktem kulminacyjnym pleneru była prezentacja prac. W tym roku dokonał jej Krzysztof Pawlak – dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. Wszystkie prace plastyczne zachwyciły zgromadzoną publiczność, a recenzent wystawił bardzo pochlebne opinie.

Organizatorem pleneru były: Stowarzyszenie Nadzieja i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Malanowie.

Szkolny koordynator: Jacek Stasińczuk