Dziś jest wtorek, 18.12.2018, imieniny Gracjana, Bogusława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Nadanie imienia szkole » Prezentacja sylwetek kandydatów na patrona szkoły

Prezentacja sylwetek kandydatów na patrona szkoły

Prezentacja sylwetek kandydatów na patrona szkoły

W dniu 12 czerwca 2013r. w naszym Gimnazjum odbyło się podsumowanie prac nad zbieraniem informacji o kandydatach na patrona szkoły. We wstępie uczniowie zaznaczyli jak istotną rolę w społeczności szkolnej odgrywa patron: „…Wkrótce nasza szkoła będzie obchodziła uroczystość 10-lecia. Jest to bardzo dobry czas na wybór patrona szkoły. Warto zastanowić się, kto najlepiej przypomni nam o wartościach i korzeniach, z jakich wyrośliśmy. Nauczy nas szacunku do osiągnięć tych, którzy byli przed nami i zachęci do odkrywania siebie, swoich nieprzeciętnych zdolności, a także potencjału, jaki drzemie w uczącej się wspólnocie. Zmotywuje nas młodych do szukania swoich pasji i miejsca w społeczeństwie… Sylwetka patrona, jego życiorys i wartości, jakim służył, kształtuje tożsamość szkoły i wpływa na poczucie przynależności nie tylko uczniów i absolwentów, ale także nauczycieli i innych pracowników szkoły. Patron, jak dobry Anioł Stróż, wskazuje drogę i przypomina, że szkoła powinna być zakorzenionym w tradycji miejscem wzajemnego wspierania się na drodze realizacji wspólnych marzeń. Uczy, że tak naprawdę warto jest żyć i działać dla innych…”.

Dalej przedstawiono sylwetki wszystkich kandydatów w następującej kolejności:
Tadeusz Zawadzki „Zośka”
Maria Dąbrowska
Jan Paweł II
kard. Stefan Wyszyński

We wszystkich prezentacjach podkreślano, czym zasłużyła się dana postać i dlaczego właśnie ona powinna zostać patronem naszej szkoły. Każdy zespół bardzo solidnie podszedł do zadania, co oznacza, że wybór którego trzeba będzie dokonać nie będzie łatwy.

                                                                                           Aneta Włodarczyk


Galeria zdjęć