Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Nadanie imienia szkole » Gimnazjum w Malanowie ma swojego Partona

Gimnazjum w Malanowie ma swojego Partona

Z wielką radością informujemy, że 9 lutego 2015 roku Rada Gminy Malanów podjęła uchwałę o nadaniu Gimnazjum w Malanowie imienia Jana Pawła II. Jest to dla całej społeczności szkolnej niezwykły moment – placówka, która istnieje od 2003 roku, otrzyma imię największego Polaka naszych czasów. Ambasadora pokoju, wielkiego patrioty i przyjaciela młodzieży, wychowawcy, człowieka, który zawsze podkreślał, jak ważne jest w życiu młodych ludzi wsparcie ze strony rodziny i szkoły. Cieszymy się, że nasi uczniowie będą odtąd mogli bardziej utożsamiać się z osobą papieża – Polaka, który był i pozostał autorytetem dla wielu ludzi na całym świecie.
    Przed podjęciem uchwały przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcja szkoły przedstawili uzasadnienie oraz procedurę wyboru patrona. Dyrektor szkoły pani Krystyna Sobczak zapewniła, że wybór patrona jest wyrazem wspólnego celu, ale też i wspólnej pracy uczniów, rodziców i pracowników Gimnazjum w Malanowie. Wyraziła także radość z faktu, że uczniowie Gimnazjum poszukując autorytetów stawiają sobie tak ambitny wzorzec, a ponieważ szkoła osiągnęła już wiek gimnazjalisty (12 lat) potrzebuje mądrego towarzyszenia w samodzielności, potrzebuje autorytetu.
    W imieniu uczniów Marita Płóciennik i Anna Chojnacka zapewniły, że wybierając Jana Pawła II na patrona, młodzież pragnie pełniej korzystać z Jego mądrości oraz pewniej kroczyć wśród przeciwności i zasadzek współczesnego świata. Pani Katarzyna Strupczewska - przedstawicielka rady rodziców wyraziła radość, że rodzice i szkoła będą realizować taki wzorzec postępowania i pracy z młodzieżą, który jest oparty na miłości, cierpliwości, wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
   Procedurę  wyboru patrona gimnazjum, która realizowana była w szkole od lutego 2012 r. przedstawiała Pani Aneta Włodarczyk, która jest szkolnym koordynatorem ds. nadania imienia szkole.
    Uroczystość nadania Gimnazjum w Malanowie imienia Jana Pawła II odbędzie się 19 maja 2015 roku. Do tego czasu, aby dopełnić ceremoniału, chcemy zakupić sztandar z imieniem szkoły. Pragniemy także przygotować odpowiednie miejsce do Jego prezentacji. Sztandar bowiem jest świadkiem prawdy i wartości, a oddając mu należną cześć, chcemy uczyć naszą młodzież szacunku dla wartości.
                                                                              GM