Dziś jest środa, 22.11.2017, imieniny Cecylii, Marka
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Historia » Rok szkolny 2010/ 2011

Rok szkolny 2010/ 2011

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

W życiu każdego gimnazjalisty jest taki dzień, na który czeka się z niecierpliwością i nie jest to wcale dzień testu gimnazjalnego. Każdy pierwszoklasista wyczekuje dnia otrzęsin, czyli dnia, kiedy oficjalnie zostanie włączony w poczet uczniów gimnazjum. W tym roku ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się 6 października. W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum, nauczyciele, dyrekcja gimnazjum i zaproszeni goście: ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk, pan Stanisław Zając wiceprzewodniczący Rady Gminy Malanów, Stanisław Łuczak - Przewodniczący Rady Rodziców, Urszula Kamińska i Marek Nowicki - Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Malanowie, Krystyna Harasna - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłaczewie, Renata Bińkowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, Błażej Maleta - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kotwasicach. Wśród  gości byli także wychowawcy ubiegłorocznych klas szóstych: Barbara Żebruń, Teresa Klimt, Lilla Herbich i Arkadiusz Musiałkiewicz. By zasłużyć na miano gimnazjalisty pierwszoklasiści musieli uporać się z ankietą sprawdzającą ich wiedzę o szkole, rebusem i… jabłkiem. To ostatnie zadanie polegało na sprawnej konsumpcji owocu wiszącego na kiju. Ta konkurencja wywołała największe emocje i radość, zarówno wśród kibicujących, jak i konsumujących. Wszyscy pierwszoklasiści, bez wyjątku, bardzo się starali, co daje nadzieję, że podobnie starać będą się w czasie swojej nauki w gimnazjum. Po pozytywnym przejściu próby nadszedł uroczysty moment ślubowania, w czasie którego uczniowie klas pierwszych zapewniali, że będą godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, okazywać szacunek nauczycielom i pracownikom szkoły, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwstawiać się wszelkim przejawom wulgarności i brutalności. Następnie pan dyrektor dokonał pasowania na gimnazjalistę przedstawicieli uczniów klas pierwszych. Po czym tradycyjnie pierwszoklasiści wraz z wychowawcami i gośćmi zasadzili na placu przy szkole pamiątkowy dąb. Zaś popołudniowa dyskoteka, na której uczniowie gimnazjum bawili się wybornie była zwieńczeniem Otrzęsin 2010.

DZIEŃ PAPIESKI W GIMNAZJUM

Kolejny raz w gimnazjum odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. Wspominając dzień wyboru Sługi Bożego Karola Wojtyły na papieża uczniowie przygotowali inscenizację o Wujku Karolu na podstawie książki o tym samym tytule. W tym roku hasło Dni Papieskiego to „Odwaga świętości”. Uczniowie przygotowali fragmenty z życia Karola Wojtyły, które opisane są w książce „Wujek Karol”. Uwagę naszą skupiliśmy na wielkiej pasji papieża jaką były wędrówki po górach. Podziwiał ich piękno, ale przede wszystkim odnajdywał w tych wędrówkach ślady Boga Stwórcy. Wędrując z młodymi ludźmi jako ksiądz, potem biskup dawał świadectwo świętości. Bo do świętości dorasta się przez całe życie. Swoje relacje z młodzieżą budował na fundamencie wiary w Boga, dlatego umiał im opowiadać o Bogu, szukać Boga i zaprzyjaźniać się z Bogiem. Takiej świętości i my powinniśmy pragnąć. W pięknej scenerii uczennice: Kinga Idziak, Aleksandra Rabiega, Kinga Danisz, Anna Stefaniak, Marta Styś, Karina Przysło, Anna Michałowska i Matra Durzyńska recytowały poezję i prezentowały fragmenty książki „Wujek Karol”, a Justyna Olek ubogacała wszystko grając na gitarze i śpiewając piosenki. Wszyscy mogli również zobaczyć archiwalne zdjęcia z wypraw Karola Wojtyły w góry. Dziękujemy ks. Prałatowi Stanisławowi Płaszczykowi,  Wicewójtowi Piotrowi Ćwiklińskiemu za obecność na apelu i podzielenie się z uczniami swoją refleksją o Janie Pawle II. Teresa Toms -katechetka gimnazjum.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GIMNAZJUM

W dniu 10 listopada 2010 w Gimnazjum w Malanowie odbył się uroczysty apel upamiętniający 92 rocznicę odzyskania niepodległości przez Naród Polski. Uczniowie klas Ib i Ic przypomnieli obecnym najważniejsze wydarzenia z kart historii Polski i złożyli hołd tym, dzięki którym mogą dzisiaj żyć w wolnym kraju. Akademię upiększyły występy chóru szkolnego, który wykonał pieśni patriotyczne i w pięknej balladzie wyjaśnił wszystkim znaczenie słowa NIEPODLEGŁOŚĆ. Wspólnie z uczniami w akademii uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Eugeniusz Zając wiceprzewodniczący Rady Gminy Malanów, Ksiądz Prałat Stanisław Płaszczyk Pan Stanisław Łuczak – Przewodniczący Rady Rodziców.

WARSZTATY PLASTYCZNE

W dniu 22 marca 2011r. w Gimnazjum w Malanowie szkole odbyły się warsztaty wielkanocne na temat wielkopolskich technik zdobienia jajek. W warsztatach tych uczestniczyła młodzież z kl.I - III gimnazjum. Panie z Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku pokazały różne techniki oklejania bibułą i malowania jajek woskiem. Warsztaty przebiegały w miłej i już prawie świątecznej atmosferze. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresu różnych technik plastycznych i doskonalili sprawności manualne.