Dziś jest piątek, 14.12.2018, imieniny Alfreda, Izydora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Historia » Rok szkolny 2009/ 2010

Rok szkolny 2009/ 2010

Rok szkolny 2009/ 2010

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

„Otrząśniemy was jak jabłka z drzewa!” – zagrozili uczniom pierwszej klasy drugoklasiści. Jak się jednak okazało, tradycyjne „Otrzęsiny” dla uczniów klas pierwszych, które odbyły się w gimnazjum 7 października 2009 r., wyróżniały się przyjazną atmosferą, pełną humoru i dobrej zabawy. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Michał Harasny – Zastępca Wójta Gminy Malanów, Ireneusz Augustyniak – Przewodniczący Rady Gminy Malanów, Stanisław Łuczak – Przewodniczący Rady Rodziców, ksiądz prefekt Krzysztof Kowal, Zbigniew Karolak – wychowawca ubiegłorocznej klasy szóstej w Szkole Podstawowej w Dziadowicach, ze szkoły Podstawowej w Kotwasicach: Błażej Maleta – dyrektor szkoły oraz Elżbieta Wilczyńska – wychowawczyni ubiegłorocznej  klasy szóstej, ze Szkoły Podstawowej w Malanowie: Marek Nowicki - dyrektor szkoły, Urszula Kamińska – wicedyrektor szkoły i wychowawczyni ubiegłorocznej klasy szóstej B oraz Emilia Stefaniak wychowawczyni ubiegłorocznej klasy szóstej A, ze szkoły Podstawowej w Miłaczewie: Krystyna Harasna – dyrektor szkoły oraz Anna Gruszczyńska - wychowawczyni ubiegłorocznej klasy szóstej.
Pierwszaki, aby zasłużyć na miano gimnazjalisty, jak co roku poddane zostały próbie. Uczniowie klas drugich przygotowali swoim młodszym kolegom szereg konkurencji. Nie sprawiły one jednak najmłodszym uczniom gimnazjum zbyt wielu trudności. Nie znalazły się wśród nich zadania, których pierwszoklasiści się spodziewali: łapanie myszy za ogony, czy zjedzenie kisielu z trocinami. Uczniowie klas drugich okazali się być bardziej wyrozumiali. Zaproponowali pierwszakom następujące ćwiczenia: przeprowadzenie wywiadu z wychowawcą klasy, przygotowanie ze zgromadzonych materiałów propozycji stroju dla gimnazjalisty, wykonanie ćwiczeń sportowych w rytm muzyki pod kierunkiem instruktora, quiz wiedzowy, sprawdzający wiedzę o naszym gimnazjum. Nad prawidłową realizacją zadań czuwała komisja konkursowa w składzie: Maria But – przewodnicząca oraz Aneta Drzewiecka i Małgorzata Cieślak- członkowie. Po zakończeniu zmagań komisja orzekła, że wszyscy uczniowie pierwszych klas mogą zostać włączeni w poczet gimnazjalistów. Na dowód tego Maria But, przewodnicząca komisji i opiekun biblioteki, wręczyła wychowawcom karty biblioteczne uczniów klas pierwszych. Mają one stać się kluczem do zdobywania wiedzy w trakcie nauki w gimnazjum.
Po „Otrzęsinach” nadszedł czas na uroczyste ślubowanie, podczas którego uczniowie klas pierwszych zapewnili, że będą godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły, troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować poglądy i przekonania innych oraz przeciwstawiać się wszelkim przejawom wulgarności i brutalności. Następnie pan dyrektor dokonał pasowania na gimnazjalistę przedstawicieli uczniów klas pierwszych. Po ceremonii pasowania uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i gośćmi zasadzili na placu przy szkole pamiątkowy dąb. Otrzęsinowe uroczystości zakończyła popołudniowa dyskoteka integracyjna, na której doskonale bawili się uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum.

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH SZACHACH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

10 listopada 2009 w Gimnazjum nr 2 w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Szachach Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Reprezentacja Gimnazjum w Malanowie po raz kolejny wywalczyła zwycięstwo. W tym roku w barwach szkoły wystąpili: Paulina Dewicka- IIa, Robert Kocański- IIId, Dawid Smura - IIa i Paweł Zieliński - IIa. Drużyna będzie reprezentować powiat turecki na Mistrzostwach Województwa. Zawodnicy są uczestnikami Koła Szachowego prowadzonego przez Marzenę Osińską w ramach projektu Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie - pt. "Trening czyni mistrza".

PRZYRZECZENIE CZŁONKÓW SZKOLNEGO KOŁA "CARITAS"

W Gimnazjum w Malanowie od 2005 roku działa Szkolne Koło Caritas, będące częścią wielkiego dzieła dobroczynnego Kościoła Katolickiego w Polsce, jakim jest Caritas Polska. Z radością w nasze szeregi przyjmujemy nowych wolontariuszy. Zasilili oni nasze koło, które w tym roku szkolnym liczy już 83 członków. Przewodniczącą Koła jest Aleksandra Filipowicz z kl. II b, Skarbnikiem Grzegorz Filas z kl. III d i sekretarzem Justyna Mielcarek z kl. III d. 
W niedzielę Chrystusa Króla - 22 listopada, ks. Prałat Stanisław Płaszczyk  podczas liturgii Mszy świętej przyjął od uczniów przyrzeczenia bezinteresownej służby potrzebującym oraz rzetelnego angażowania się w dzieła Caritas, po czym uroczyście wręczył im legitymacje wolontariusza. Była to wzruszająca chwila dla nowych członków koła, ale i dla wszystkich uczestników uroczystości. Dorośli mogli zobaczyć, że śród naszej młodzieży mamy sporo takich, którzy pragną czynić dobro.
Koło przygotowuje się do pracy podczas akcji dobroczynnej „Pogotowie świętego Mikołaja”, organizowanej corocznie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Będą w niedzielę 6 grudnia kwestować przy kościele oraz 19 grudnia w sklepach na terenie naszej gminy.  Prosimy o życzliwość wobec naszych młodych wolontariuszy.
Serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi Stanisławowi Płaszczykowi za opiekę duchową nad naszym kołem oraz Dyrekcji Gimnazjum za pomoc w organizacji zajęć i wszelką życzliwość. Pani Małgorzacie Cieślak za pomoc w prowadzeniu spotkań z wolontariuszami.

STYPENDIA TOWARZYSTWA SAMORZĄDOWEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Po raz drugi uczniowie Gimnazjum w Malanowie zostali nagrodzeni stypendiami fundowanymi przez Towarzystwo Samorządowe. Fundusz stypendialny tej organizacji wspiera najzdolniejszych uczniów, aktywnie uczestniczących w życiu swoich środowisk, będących jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku stypendium trafiło do  czterech uczennic Gimnazjum w Malanowie.  Wręczenie odbyło się w czasie sesji Rady Gminy Malanów,  w obecności fundatorów,  rodziców, dyrektora Gimnazjum oraz radnych i sołtysów Gminy Malanów.  Dyplomy stypendialne  z rąk Prezesa Gminnego Koła Towarzystwa Samorządowego Pana Zbigniewa Ryczyńskiego odebrały: Natalia Kołacińska – IIIa, Kinga Kaczkowska- IIIa, Justyna Mielcarek- IIId i Sylwia Frimus – IIId.  W imieniu uczniów i rodziców  dziękujemy!

JESIENNY PORANEK PROFILAKTYCZNY

2 grudnia 2009r. w Gimnazjum w Malanowie odbył się Jesienny Poranek Profilaktyczny. Ta cykliczna impreza poświęcona jest promocji zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. W tym roku tematem przewodnim Poranka była bolączka naszego społeczeństwa – alkohol. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIIc, IIb i Ib, pod kierunkiem pań: Anety Drzewieckiej, Beaty Woźniak i Katarzyny Tomczyk. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Alicja Maciejewska -  Pełnomocnik Wójta Ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych, pani Bronisława Filipowicz, członek Komisji, mł. aspirant Krzysztof  Aleksanderek. Podczas imprezy dokonaliśmy podsumowania konkursów profilaktycznych oraz kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” i nagrodziliśmy zwycięzców. Nagrody dla uczestników ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

CHÓR NA KONCERCIE W PROGRAMIE "ŚPIEWAJĄCA POLSKA"

Po raz kolejny chór Gimnazjum w Malanowie koncertował w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Tym razem był to przegląd kolęd i pastorałek  w programie "Śpiewająca Polska".

MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE 2009

Na święta Bożego Narodzenia w gimnazjum tradycyjnie zostało wystawione Misterium. Uczniowie pod kierunkiem Pani Teresy Toms przedstawili w ciekawej scenografii, którą stanowiły gazetki wykonane przez Szkolne Koło Caritas przedstawiające kraje w których obecnie są prześladowani chrześcijanie.  Misterium  w swojej treści ukazało najważniejszą prawdę w historii ludzkości,  Bóg stał się człowiekiem, przyjął ludzkie ciało, by to, co ludzkie, słabe i grzeszne, uświęcić swoją łaską i zbawieniem.  Wobec tej tajemnicy wiary musimy zająć osobiste stanowisko i dać odpowiedź  Kim dla mnie jest Jezus?
Patrząc na to, co wokół nas się dzieje,  trudno jest dostrzec  prawdziwą wiarę w Boga. Świecidełka, dekoracje, bibeloty zasłaniają nam to, co najistotniejsze w  świętach Bożego Narodzenia. Dialog prowadzony pomiędzy ludźmi ciemności i ludźmi światła dał całej widowni dużo do myślenia.  Jezus to nie legenda, westchnienie, marzenie, mit czy wirtualna postać, to Bóg prawdziwy. Treści zostały wzbogacone śpiewem kolęd w wykonaniu duetu Magdalena Krysztoforska i Julita Mielczarek, chóru oraz kolędy na gitarę klasyczną w wykonaniu Justyny Nowickiej. Dziękujemy gościom : Ks. Prałatowi Stanisławowi Płaszczykowi, Przewodniczącemu Rady Gminy  Augustyniakowi Ireneuszowui, Przewodniczącemu Rady Rodziców Stanisławowi Łuczakowi, Pani Zdzisławie Zommer i Panu Ignacemu Kurpikowi za uświetnienie naszej uroczystości. Na zakończenie Grono Pedagogiczne i zaproszeni goście otrzymali od uczniów aniołki wykonane  przez harcerzy i Szkolne Koło Caritas.

WALENTYNKI W GIMNAZJUM

Walentynki określane są świętem wszystkich zakochanych, kochanych i tych w tajemnicy podkochujących się. Ich początki wywodzą się z Anglii i sięgają średniowiecza. Św. Walenty był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych.   Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. Pomimo tego, że w Polsce walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat, cieszą się ogromnym powodzeniem. Tego dnia Walentym staje się każd, bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci. Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. Kierowane są najczęściej do osób, które darzymy ciepłym uczuciem.
W dniu 11.02.2010 r. odbył się w naszej szkole apel walentynkowy. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. ”Listy o miłości”. Można było posłuchać pięknych piosenek i wierszy o miłości. Ponadto rozstrzygnięto plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę i najsympatyczniejszego chłopca w gimnazjum. Te zaszczytne tytuły zdobyli: Anna Janicka z klasy IIc i Mateusz Jakubosz z kl.IIIc. Apel  i dekorację przygotowały: Małgorzata Cieślak i Katarzyna Tomczyk.

29. NAJLEPSZYCH GIMNAZJALISTÓW

W dniu 2 marca  2010 r. podczas obrad Rady Gminy Malanów 6 pierwszoklasistów, 10 uczniów klas II i 13 trzecioklasistów Gimnazjum w Malanowie odebrało z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Malanów stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce  i zachowaniu. Lista nagrodzonych

Mozio Kamil

Ib

Lament Adrian

Ib

Stefaniak Anna

Ib

Augustyniak Patrycja

Ic

Wągiel Daria

Id

Wojtkowiak Ewelina

Id

Szuławy Magdalena

IIa

Orligóra daria

IIa

Bortnowski Paweł

IIb

Filipowicz Aleksandra

IIb

Stelmaszak Karina

IIb

Przybylak Martyna

IIb

Cyran Natalia

IIb

Zając Karina

IIc

Przysło Karina

IId

Siepka Nikola

IId

Harasna Karolina

IIIa

Kołacińska Natalia

IIIa

Pawlak Katarzyna

IIIa

Pyrkowska Justyna

IIIa

Orligóra Karina

IIIa

Frontczak Patrycja

IIIb

Drzewiecka Aleksandra

IIIb

Prentczyńska Marta

IIIb

Przybylak Karina

IIIc

Mielczarek Julita

IIIc

Mielcarek Justyna

IIId

Dzięcioł Żaneta

IIId

Wędzik Paulina

IIId

WOLONTARIUSZE U ŚW. JÓZEFA

Dwa autokary zawiozły młodych wolontariuszy ze szkół Gminy Malanów do Kalisza, by wspólnie z ks. Prałatem Stanisławem Płaszczykiem, Panią Wicedyrektor Gimnazjum Krystyną Sobczak i opiekunami P. Teresą Toms, Małgorzatą Cieślak, Justyną Pietrzak, Zofią Kryszczyńską, Lidią Maciejewską i Zdzisławą Zommer podsumować swoje działania podejmowane w akcji Pogotowie św. Mikołaja
Ks. Prałat odprawił Mszę świętą w intencji wolontariuszy i ich opiekunów przed cudownym obrazem św. Józefa. Ks. Diakon opowiedział historię cudów, jakich ludzie doświadczyli za wstawiennictwem św. Józefa , zwłaszcza ocalenia więźniów z Dachau w czasie II wojny światowej. Uczniowie zwiedzili izbę pamięci kapłanów - więźniów oraz pamiątki jakie po nich zebrano.  Wolontariusze otrzymali również podziękowania wręczone przez ks. Prałata. Następnie wszyscy przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie zapalili znicze i w milczeniu oddali hołd wielkiemu Papieżowi.

200. ROCZNICA URODZIN FRYDERYKA CHOPINA

Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem - świata obywatel - tymi słowami, polskiego poety Cypriana Kamila Norwida, uczniowie Gimnazjum w Malanowie, w dniu w 8 marca, rozpoczęli apel z okazji  200 rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Fryderyk Franciszek CHOPIN, urodził się 22 lutego (lub 1 marca) 1810 roku w Żelazowej Woli, niedaleko Warszawy. Jego wkład w rozwój światowej muzyki romantyzmu jest nieoceniony. Inspirował Roberta Schumanna i Franciszka Liszta, stanowi natchnienie dla rzeszy polskich muzyków. Jego dzieła są ponadczasowe. Znaczenie utworów Chopina, wykracza poza wymiar artystyczny. Stał się legendą, jego twórczość jest bliska sercom wielu pokoleń. W Polsce  muzyka Chopina otoczona jest miłością  i szacunkiem jako najwyższa wartość naszej kultury narodowej.  Również na całym świecie Chopin zaliczany jest do grona najbardziej lubianych kompozytorów. Dowodem tego jest między innymi powstanie towarzystw chopinowskich w wielu krajach oraz stale rosnące zainteresowanie konkursami Chopinowskimi odbywającymi się co 5 lat w Warszawie - ostatni odbył się w 2005 roku, a  I miejsce zdobył polski pianista Rafał Blechacz. Podczas szkolnej uroczystości Nikola Ignaczak zaśpiewała Na Krakowskim czy w Nohant. Jest to walc a-moll Fryderyka Chopina, do którego słowa napisał Wojciech Młynarski. Pani  Katarzyna Tomczyk i  Kinga Koralewska z klasy IIc zagrały nokturn Chopina, a Paulina Szczap  zadedykowała kompozytorowi piosenkę Miasteczko cud. Na koniec wszyscy zaśpiewali skomponowaną przez Fryderyka Chopina piosenkę Życzenie. Apel przygotowały Panie Anna Marciniak i Katarzyna Tomczyk.

ODDAJMY BOGU W RĘCE TĘ CZARNĄ WSTĘGĘ

Są w historii Narodu wydarzenia, o których nie można zapomnieć. Do takich należy ofiara  z życia złożona za Ojczyznę przez Polaków w Katyniu. Uczniowie Gimnazjum w Malanowie uczcili ich pamięć podczas uroczystej akademii w dniu 14 kwietnia 2010 r.  Młodzież w montażu słowno - muzycznym przypomniała fakty historyczne dotyczące tej zbrodni. Padły słowa, których przez lata nie wolno było wypowiadać. Gimnazjaliści  deklarowali pamięć i wdzięczność bohaterom z roku 1940.

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 20 kwietnia 2010r. odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po raz siódmy gospodarzem turnieju było Gimnazjum w Malanowie. Organizatorami zawodów są: Starostwo Powiatowe w Turku, Komenda Powiatowa Policji w Turku, Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Gimnazjum w Malanowie. W turnieju brało udział 8 zespołów ze szkół podstawowych i 7 zespołów z gimnazjów powiatu tureckiego. W czasie eliminacji powiatowych uczestnicy rozwiązywali test z podstawowych przepisów ruchu drogowego a następnie pokonywali tor przeszkód. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Malanowe; w składzie Wojciech Kubacki, Kacper Woźniak, i Adrian Karuba. Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Dyrektor Marek Nowicki. W kategorii gimnazjów I miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Turku; w składzie Norbert Mietkiewicz, Adrian Szymczak i Mateusz Majtka. Drużyna gospodarzy w składzie: Justyna Mielcarek, Eryk Dopieralski i Łukasz Styś zajęła III miejsce. Zwycięzcy będą reprezentować powiat turecki w turnieju na etapie wojewódzkim.

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego w Gimnazjum w Malanowie zorganizowali Dzień Sportu. Zostały przeprowadzone turnieje w piłkę nożną dla chłopców i w piłkę siatkową dla dziewcząt. Do piłki nożnej zgłosiło się osiem drużyn chłopców: I miejsce zajęła kl. IIId „Disco robaczki” II miejsce kl. IIIb „Chłopaczki ze zgranej paczki” III miejsce kl. Ib „Mudżyny z Afrika FC” Na dalszych pozycjach uplasowały się drużyny: „Ale urwał”, „Gumisie”, „Power Rangers”, „Is good”, „Ekipa z IIIa”. W piłce siatkowej dziewcząt wzięły udział dwie drużyny: I miejsce zajęła drużyna „WSK Diablo” II miejsce drużyna „Tooskaffki” Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Poza tym Marta Pawlic uczennica kl. Ic wykonała prezentację multimedialną z tego dnia pod hasłem: „Trzymaj formę. Został także przeprowadzony plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły. Po rozegranych meczach uczniowie otrzymali od Rady Rodziców gorące kiełbaski i napoje. Dzień upłynął miło i w atmosferze sportowej rywalizacji.

SPORTOWE ZMAGANIA W CZASIE DNI MALANOWA

Już po raz siódmy w ramach Dni Malanowa nasza szkoła była organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Malanowie. Do udziału zgłosiło się sześć drużyn. Wszystkie mecze rozgrywane były na wysokim poziomie. Dzięki sprawnej organizacji turniej przebiegał w życzliwej atmosferze, wszystkie drużyny przestrzegały zasad fair play. Decydujący mecz o puchar rozegrał się pomiędzy drużynami: "Mudżyny" z Malanowa – Malanowscy i Partnerzy z Turku. Zwycięzcą została jednak drużyna z Turku. Wynik końcowy turnieju: I miejsce drużyna Malanowscy i Partnerzy z Turku II  miejsce drużyna "Mudżyny" z Malanowa III miejsce drużyna KS Malanów IV miejsce drużyna z Dobrej V  miejsce drużyna Bliźniacy z Malanowa VI miejsce drużyna z Gimnazjum w Malanowie Organizatorzy turnieju: K.Tomczyk, M.Osińska i R. Białas składają serdeczne podziękowania sędziom: Panu Kazimierzowi Nowickiemu i Panu Mariuszowi Dróżdż oraz państwu Kubackim, GCKiS w Malanowie i Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Malanowie.

DZIEŃ MATEMATYKI

„Bo matma rozpala każdego ziomala…” - tak twierdzą gimnazjaliści z Malanowa, a przekonaliśmy się o tym podczas „Dnia matematyki 2010”.Szkolna uroczystość poświęcona królowej nauk, podsumowująca osiągnięcia uczniów w konkursach matematycznych odbyła się dnia 16 czerwca 2010 roku w Gimnazjum w Malanowie. W obecnym roku szkolnym 60 uczniów  miało okazję wykazać się w dwuetapowym konkursie wiedzowym „Najlepszy matematyk 2010” podczas którego rozwiązywali liczne zadania problemowe oraz 40 uczniów w również dwuetapowym konkursie „Rachmistrz Roku 2010” sprawdzającym umiejętność liczenia w pamięci. W tym roku najlepszymi „rachmistrzami” okazali się Michał Beśka kl. IIIb, Adrian Beśka IIc i Łukasz Styś IIId. Natomiast najlepszymi matematykami są: w klasach pierwszych Monika Kowalska Ic, Daria Wągiel Id, Anna Langa Ic, w klasach drugich Aleksandra Filipowicz IIb, Karina Zając IIc, Paweł Bortnowski IIb, w klasach trzecich Justyna Pyrkowska IIIa, Eryk Dopieralski IIIb, Karina Przybylak IIIc. Podczas apelu zaprezentowana została też twórczość uczniowska związana z królową nauk. W konkursie na wiersz o matematyce wyróżniona została uczennica klasy IIIa Kinga Kowalczyk, która zaprezentowała samodzielnie ułożony wiersz, natomiast w konkursie na piosenkę wyróżniono Martę Bortnowską z klasy Ic. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na plakat o matematyce, w którym wyróżniono 6 prac przygotowanych przez 11 uczniów: Magdę Szuławy, Kasię Kaczkowską, Darię Orligóra, Klaudię Józko, Karinę Zając, Annę Michałowską, Karolinę Rogalską, Patrycję Frontczak, Patrycję Bartosik, Pawła Bortnowskiego i Łukasza Błaszczaka. Prace te stanowiły dekorację na apelu. Nagrody dla wszystkich laureatów konkursów ufundowane zostały przez Wójta Gminy Malanów. Na apelu poświęconym matematyce nie mogło zabraknąć choć paru słów o samej „królowej”, dlatego też uczniowie klasy Ic pod kierunkiem Pani Krystyny Sobczak przygotowali krótką prezentację dotyczącą osiągnięć tak wielkich ludzi jak Euklides, Tales, Newton i Kartezjusz. Prezentacja była tym ciekawsza, że uczniowie wystąpili w strojach przypominających oryginalne. Następny apel już za rok.

PROJEKT EDUKACYJNY "ZAGRAJMY O SUKCES" W NASZYM GIMNAZJUM

Nasze gimnazjum znalazło się w gronie 65 szkół w województwie wielkopolskim zakwalifikowanych do projektu  "Zagrajmy o sukces", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2010/2011, a jego celem jest dostarczenie atrakcyjnych form edukacji, oraz rozwój prawidłowych postaw społecznych i edukacyjnych wśród uczniów gimnazjów klas II.
Jak zauważają pomysłodawcy projektu z urzędu marszałkowskiego, młodzież ze wszystkich zajęć pozalekcyjnych najchętniej wybiera zajęcia sportowe, stąd właśnie one mają być magnesem, który przyciągnie uczniów do szkoły w czasie wolnym, a poprzez to zapewni jej udział w zajęciach dodatkowych takich jak: języki obce, matematyczno-przyrodnicze, pomoc psychologiczna i zajęcia sportowo-wychowawcze. Łącznie 20 godzin  miesięcznie.

 


Galeria zdjęć