Dziś jest środa, 19.12.2018, imieniny Gabrieli, Dariusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Historia » Rok szkolny 2007/ 2008

Rok szkolny 2007/ 2008

Rok szkolny 2007/ 2008

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY

Przyjaźń – magiczne słowo. Często potrzeba wielu lat, aby można kogoś nazwać swoim przyjacielem. Przyjaźń rodzi się powoli i ciągle trzeba o nią dbać. Mimo to każdy chce mieć przyjaciela. Nie ważne czy będzie on mieszkał blisko, czy daleko.    Przez 10 ostatnich dni gościliśmy uczniów z Tulczyna na Ukrainie. Każdy w tym momencie pewnie pomyśli: „Ładna mi to przyjaźń! Widzieli ich pierwszy raz i już przyjaźń”. Wszystkim sceptykom, malkontentom i tym, co w przyjaźń nie wierzą, musimy tu sprawić wielki zawód. Otóż właśnie, że się udało! Zaprzyjaźniliśmy się i to tak na 100% procent.  Przez tych kilka dni wspólnych spotkań, wycieczek, warsztatów dowiedzieliśmy się o sobie wielu ciekawych rzeczy. Mimo że dzielą nas setki kilometrów, granice i różnice kulturowe, to jesteśmy tacy sami. Interesujemy się tym samym, słuchamy podobnej muzyki, ubieramy się podobnie, a co najważniejsze- chcemy poznawać świat i ludzi. Dlatego chcieliśmy naszym gościom pokazać chociaż kawałek naszej wspaniałej Wielkopolski. Początkowo obawialiśmy się, że możemy mieć kłopoty w komunikowaniu się, ale okazało się, że wcale nie. Razem stworzyliśmy Podręczne rozmówki polsko – ukraińskie. W trudnych sytuacjach zawsze pozostawał jeszcze język angielski i ….ręce! Więc daliśmy radę!             Wędrując tak przez Wielkopolskę pokazaliśmy naszym gościom Kruszwicę ze sławną Mysią Wieżą, Biskupin, Licheń, Kalisz i Turek. Odwiedziliśmy siedziby władz samorządowych, muzea, szkoły w naszej gminie. Gościliśmy koleżanki i kolegę w naszym gimnazjum. Przez cały ten czas rozmawialiśmy, uczyliśmy się od siebie nawzajem.             To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie szkoła, a właściwie ludzie, którzy solidnie musieli się napracować. Chyba największym podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie pobytu młodzieży z Ukrainy u nas były łzy, które polały się w dniu pożegnania. Płakaliśmy wszyscy. Tak, jak z lekkim niepokojem witaliśmy naszych gości, tak z ogromnym żalem ich żegnaliśmy. Wymieniliśmy adresy, numery telefonów i pozostajemy w kontakcie.  Czekamy na kolejne spotkanie i mamy nadzieję, że to jest początek prawdziwej przyjaźni. Wszystko teraz leży w rękach dorosłych, od których zależy, czy uda się nam znowu spotkać. To ich teraz czeka ciężka praca, masa papierkowej roboty, zaniedbywanie domowych obowiązków. Mamy jednak nadzieję, że pokonają te wszystkie trudności dla nas i naszych przyjaciół.

GIMNAZJALNY CHÓR W POZNANIU

15 grudnia 2007 r. chór z Gimnazjum w Malanowie pod dyrekcją Anny Marciniak  prezentował się w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncert zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Śpiewająca Polska", w którym nasze gimnazjum uczestniczy już po raz drugi. Gimnazjaliści wykonali 3 utwory         a cappella: "Z narodzenia Pana"  i "Biało", oraz "Północ już była" przy  fortepianowym  akompaniamencie Patryka Harasnego z klasy IIIb.  Występ chóru nagrodzono gromkimi brawami, a Pani dyrygent otrzymała gratulacje.  Rada Artystyczna szczególnie zachwyciła się liczbą chórzystów i tym, że wśród śpiewających jest liczna grupa chłopców śpiewających już męskimi głosami.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI W GIMNAZJUM

19 marca 2008 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w Gimnazjum w Malanowie przekazali dary dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Ogorzelczynie.  W trakcie spotkania gimnazjalistów z Dyrektorem Rodzinnego Domu Dziecka PRZYSTAŃ, Panem Marianem Selewskim uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje taki dom, z jakimi boryka sie problemami oraz skąd wziął sie pomysł prowadzenia tej placówki. Młodzi gimnazjaliści usłyszeli wiele ciepłych słów podziękowania, i zaplanowali wspólne spotkanie. Zbiórkę żywności w Gimnazjum koordynowała Pani Teresa Toms - opiekun koła Caritas. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Koniński Bank Żywności.

UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W TARGACH PRACY

W związku ze zbliżającym się okresem naboru do szkół ponadgimnazjalnych, 1/3 naszych gimnazjalistów staje przed trudnymi i ważnymi decyzjami. Przez cały okres nauki towarzyszył im i wspierał Szkolny Ośrodek Kariery, który poprzez różnorodne formy pracy przygotował młodzież do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia oraz opracowania indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej. Mając na uwadze potrzeby naszej młodzieży, Szkolny Ośrodek Kariery wziął udział w Targach Pracy, które odbyły się 5 kwietnia 2008r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Celem przedsięwzięcia było przedstawienie  młodzieży gimnazjalnej oferty edukacyjnej szkoły, zaś młodzież ponadgimnazjalna mogła spotkać się z przedstawicielami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i pracodawcami. Opiekę nad stoiskiem Szkolnego Ośrodka Kariery sprawowały panie: Aneta DrzewieckaMaria But, a także uczniowie klasy IIb Dawid Kubacki i Łukasz Walaszczyk, którzy obsługiwali program multimedialny e-szok. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Prezentowaliśmy: broszury i ulotki o zawodach, informacje z rynku pracy, teczki zawodoznawcze przygotowane przez uczniów klas IIIb i IIIc, a także filmy o tematyce zawodoznawczej. Wśród zwiedzających była również 25-osobowa grupa naszej młodzieży z klas trzecich, pod opieką Agnieszki Stawickiej i Krystyny Nykiel. Młodzież zwiedziła szkołę, spotkała się z nauczycielami, którzy chętnie odpowiadali na nurtujące ją pytania. Wielu spośród nich wróci tutaj po wakacjach, podejmując naukę na jednym z wielu kierunków proponowanych przez szkołę.

KANGUR MATEMATYCZNY

28 maja 2008 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie świętowali uczniowie, którzy z pasją rozwijają swoją inteligencję matematyczną.  W tym dniu bowiem odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR ‘2008 oraz KANGUREK ‘2008.  W gronie laureatów i wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele gimnazjum i szkół podstawowych z Gminy Malanów. Jakub Łuczak z klasy IIb uzyskał tytuł laureata (odpowiedział poprawnie na wszystkie zadania konkursowe). W nagrodę wyjedzie na obóz matematyczny do Słowacji. Jest to już drugi sukces Jakuba w tym konkursie. Wyróżnienia i upominki otrzymali także: Karol Stefaniak IIIb i Szymon Sypniewski Ib.

NASZ UDZIAŁ W DNIACH MALANOWA 2008\

W trakcie  tegorocznych obchodów Dni Malanowa  gimnazjum zaprezentowało program artystyczny, fotogalerię oraz wystawę prac plastycznych. Dynamiczny występ  młodzieży zgromadził licznych widzów. Spikerki Paulina Płóciennik i Patrycja Laksander potrafiły przekonać publiczność, że warto skupić uwagę na popisach młodzieży. Piosenki Pauliny i Wojtka, Nikoli i Olafa, Justyny i Darii  oraz Eweliny wprowadziły gości w nastrój świętowania, a niezawodne popisy grup tanecznych porwały do tańca. Na stoisku gimnazjalnym obecni byli także harcerze z XII Drużyny Harcerskiej  ISKRY. Opiekę reżyserską nad występem w tym roku sprawowały Panie: Agnieszka Stawicka, Katarzyna Tomczyk, Marzena Osińska oraz Aneta Drzewiecka. Prezentację wizualną  przygotowali Państwo: Jolanta Piekarczyk, Małgorzata Cieślak i Jacek Stasińczuk.

DZIEŃ MATEMATYKI

Uczyć się matmy! Choć to taka trudna rzecz. Poznawać, wady, zalety, bo takie  ona może mieć... " można było usłyszeć podczas tegorocznego DNIA MATEMATYKI zorganizowanego w dniu 4 czerwca 2008 r. Na bogaty scenariusz złożyły się: scenka dydaktyczna o starożytnym matematyku Pitagorasie, występy prezentujące autorskie teksty i piosenki gimnazjalistów oraz podsumowanie konkursów wiedzowych i artystycznych. Wszystko po to, aby przekonać młodzież, że matematyka jest królową nauk.... . Najlepsze wyniki w tegorocznym konkursie wiedzowym uzyskali: klasy III I miejsce Karol Stefaniak II miejsce Patryk Harasny III miejsce Olaf Surdyga i Piotr Szczap klasy II I miejsce Jakub Łuczak i Konrad Pakulski III miejsce Dawid Kubacki klasy I I miejsce Justyna Pyrkowska i Szymon Sypniewski III miejsce Justyna Mielcarek W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs RACHMISTRZ. Jak nazwa wskazuje sprawdzał on umiejętność liczenia (rachowania) w pamięci. Zwyciężył Jakub Łuczak. Kulminacją programu był występ Dawida Kubackiego  i Adriana Nawrockiego, którzy na melodię piosenki "Jożin z bażin"  zaśpiewali według pomysłu Jakuba Łuczaka "Ucz się matmy nie bądź głupia pała...".

 

 

 


Galeria zdjęć