Dziś jest piątek, 14.12.2018, imieniny Alfreda, Izydora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Historia » Rok szkolny 2006/ 2007

Rok szkolny 2006/ 2007

Rok szkolny 2006/ 2007

XII DRUŻYNA HARCERSKA ISKRY

Z dniem 1 pażdziernika 2006 roku, na podbudowie działającej już od roku małej grupy młodzieży prowadzonej przez panią Zdzisławę Zommer, powstała w naszym Gimnazjum 12 Drużyna Harcerska ISKRY. Celem działania drużyny jest przygotowanie młodzieży do zdobywania wiedzy, sprawności i siły, kształtowanie zdolności organizacyjnych i przywódczych, a także podejmowanie pożytecznych działań na rzecz środowiska.

PODSUMOWANIE PROJEKTU "SZKOŁA MARZEŃ"

Dnia 11 października 2006 r. w Gimnazjum w Malanowie odbyło się oficjalne podsumowanie projektu ,,Szkoła Marzeń’’. Uroczystość składała się z trzech części: prezentacji osiągnięć szkoły, otwarcia szkolnego ogrodu geograficzno-botanicznego oraz debaty na temat oświaty w naszej gminie.
Na uroczystość zaproszonych było wielu gości, m.in. Wójt Gminy Gerard Krzeszewski, Przewodniczący Rady Gminy Ignacy Kurpik, radni gminy, konsultant ,,Szkoły Marzeń’’ Pani Barbara Gańczyk, przedstawiciele Rady Rodziców ,sponsorzy, przyjaciele szkoły, dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych w naszej gminie.
Na apelu uczniowie zaprezentowali każdy projekt zrealizowany w naszym gimnazjum w ramach ,,Szkoły Marzeń’’, pokazane zostały wszystkie umiejętności nabyte przez uczniów. Ozdobą występu były pokazy artystycznych umiejętności tańca i śpiewu. Każdy miał możliwość obejrzenia dorobku wszystkich działań, który zaprezentowany był na panelu wystawowym, głównie w formie fotograficznej.
Po zakończeniu apelu zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz przewodniczący wszystkich klas udali się do ogrodu, aby podczas otwarcia posadzić symboliczne drzewo na pamiątkę uroczystości. Wszyscy podziwiali efekty pracy, którą włożono w projektowanie, przygotowanie i zakładanie ogrodu.
Następnie odbyła się debata oświatowa, moderowana przez Pawła Gruszczyńskiego,a prowadzona przez uczennice klasy III: Martę Drygałę i Klaudię Górską. W debacie uczestniczyły osoby wskazane przez ankietowanych, zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie. Najpierw przedstawiono wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapoznano z osiągnięciami i priorytetami oświaty w gminie. Pytania zadawane adresatom również wynikały z ankiet. Każdy z uczestników miał prawo do swobodnego wyrażania swojego zdania, co skłaniało do dyskusji i uzyskiwania odpowiedzi od władz gminnych i oświatowych. Podsumowaniem debaty były wnioski sformułowane na podstawie wypowiedzi, Wnioski z debaty zostały przekazane władzom Gminy na ręce Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy.
Cały ten dzień, pełen wrażeń, na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a przede wszystkim uczniów, którzy mogli spełniać swoje marzenia poprzez udział w projekcie SZKOŁA MARZEŃ.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2006 r. w Gimnazjum w Malanowie odbył się apel upamiętniający 88. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy Ib pod kierunkiem pana Pawła Gruszczyńskiego przypomnieli nam wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. W odpowiedni nastrój wprowadził nas chór, który wykonał m.in. „Rotę”, „Piechotę”, „Ostatniego mazura” oraz „Legiony”. Całą uroczystość uświetnili swoim pobytem goście: ks. Proboszcz Stanisław Płaszczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Sławomir Łuczak.

WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY

W dniu 1 lutego 2007 r. naszą szkołę odwiedziła czteroosobowa delegacja z Ukrainy.  Dwóch gości to Polacy z pochodzenia, znają język polski, pielęgnują polskie zwyczaje i religię, i jak mówią "zawsze mieszkali w Polsce, tylko później  zabrano im granicę". Z zainteresowaniem wysłuchali relacji Dyrektora Gimnazjum       o warunkach i organizacji nauczania w naszej szkole oraz o systemie edukacji w Polsce.   Dyskutowano na temat współpracy szkoły z Tulczyna z naszym Gimnazjum.  Wspólnie ustalono, że warto zorganizować wymianę młodzieży z tych dwóch ośrodków. Taka forma współpracy pozwoli na lepsze poznanie kultury i historii sąsiedniego kraju. Naszym gościom zaprezentowaliśmy krótki występ chóru i koła tanecznego. 

GIMNAZJALIŚCI NA TARGACH EDUKACYJNYCH W POZNANIU

23 lutego 2007 r. uczniowie Gimnazjum w Malanowie uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Tłumy młodzieży z całej Polski, ich rodziców i nauczycieli, brawurowe występy na scenach, warsztaty i  pokazy w połączeniu z poważną, merytoryczną dyskusją dotyczącą pomysłów na edukację młodych Polaków – to wszystko mogli zobaczyć  gimnazjaliści z Malanowa. Było to dla nich atrakcyjne, ale także pouczające doświadczenie, bowiem mogli zapoznać  się różnymi ofertami szkół ponadgimnazjalnych i studiów wyższych (w Polsce i za granicą). Oprócz ciekawych prezentacji szkół nasza młodzież z podziwem przyglądała się pokazom fitness, gimnastyki i tańca dla każdego w wykonaniu studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Młodzież, a zwłaszcza dziewczęta,  bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez uczniów z Technikum Kosmetycznego w Poznaniu – szkoła wizażu. Dziewczęta skorzystały z porad dotyczących fachowego makijażu. Tradycyjnie w czasie targów szkoły prezentowały  na scenie programy artystyczne. W tym roku  prezentacje szkół odbywały się pod hasłem „Wielkopolski Styl”. Gimnazjaliści z  Malanowa promowali swoją szkołę i gminę prezentując wspaniały występ wokalny. Chór gimnazjalny pod dyrekcją Pani Anny Marciniak  wykonał dwa utwory „Pięknie żyć” i „Bieszczady” w opracowaniu trzygłosowym. Trio Olaf – Wojtek – Adrian zaśpiewali  utwór Seweryna Krajewskiego „Tańczyła jedno lato”.  O tym jak zaprezentowała się nasza młodzież niech świadczą słowa osoby prowadzącej pokazy „To jest wielkopolski styl w Malanowie! To jest edukacja!”. Nasza szkoła prezentowała się jako jedyna z regionu konińskiego. Warto też zaznaczyć, że  pośród uczestników targów spotkaliśmy absolwentów naszego gimnazjum. Nasi byli uczniowie trzy lata  temu (w programie SZKOŁA MARZEŃ) uczestniczyli w targach po raz pierwszy a teraz jako maturzyści pojechali tam po wiedzę, gdzie studiować.  To utwierdza nas w przekonaniu, że edukacja w zakresie preorientacji zawodowej w Gimnazjum w Malanowie podąża w dobrym kierunku.

VII POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 18 kwietnia 2007r. w naszym gimnazjum odbył się VII POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Po raz czwarty gospodarzem turnieju było Gimnazjum w Malanowie. Organizatorami zawodów były: Komenda Powiatowa Policji w Turku, Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Starostwo Powiatowe w Turku, Gimnazjum w Malanowie.
Uczestnicy rozwiązywali test z podstawowych przepisów ruchu drogowego a następnie pokonywali tor przeszkód.

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

1 czerwca 2007 r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Dziecka i Sportu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Odbyły się rozgrywki szkolne w piłkę siatkową       i nożną. Zorganizowany został plebiscyt na najlepszego sportowca gimnazjum, którym został Krzysztof Gruszczyński z klasy IIIb. Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów klasy IIa.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2006/ 2007

22 czerwca  2007 r.spotkaliśmy się po raz ostatni w  roku szkolnym 2006/07. Uroczystość rozdania nagród i świadectw poprowadziła Pani wicedyrektor Krystyna Sobczak.. W uroczystości wzięli udział: pan wójt Gerard Krzeszewski, Przewodniczący Rady Gminy Malanów pan Ireneusz Augustyniak, ks. kanonik Stanisław Płaszczyk oraz  Przewodniczący Rady Rodziców naszego gimnazjum pan Stanisław Łuczak. Pan dyrektor Sławomir Prentczyński podsumował mijający rok szkolny,   wyraził opinię, że był to rok udany i podziękował  wszystkim, którzy pracowali na ten sukces. Goście gratulowali trzecioklasistom dobrego wyniku  egzaminu gimnazjalnego i życzyli dobrych wakacji. .  Indywidualnie najlepszy wynik zdobył Jakub Łuczak z klasy Ib - 5,64


Galeria zdjęć