Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Historia » Rok szkolny 2003/ 2004

Rok szkolny 2003/ 2004

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2003/2004 przywitał gimnazjalistów już w gmachu nowego Gimnazjum w Malanowie . Na placu, przed pachnącym jeszcze nowością budynkiem szkoły, zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Zgromadzonych przywitali gospodarze obiektu - Dyrektor Gimnazjum w Malanowie, Pan mgr Sławomir Prentczyński  oraz Pani wicedyrektor mgr Krystyna Sobczak. Po części oficjalnej uroczystości przy ulicy Parkowej 29 rozległ się po raz pierwszy dźwięk dzwonka, który oznajmił wszystkim, że oto rozpoczęła pracę nowa,  gminna szkoła - Gimnazjum w Malanowie.

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

21 września 2003 roku odbył się „dzień otwartych drzwi” . W godz. Od 14.00 do 17.00 wszyscy zainteresowani mogli przybyć do gimnazjum i obejrzeć jego wnętrze i otoczenie. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. W piękne popołudnie mieszkańcy Malanowa, okolicy, a także goście spoza gminy z zaciekawieniem zwiedzali naszą placówkę, po której przewodnikami byli nauczyciele.

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Latem 2014 roku Ministerstwo Pracy ogłosiło II edycję konkursu na projekt Szkolnego Ośrodka Kariery. Z założenia miało to być miejsce, gdzie młodzież rozwija postawy i umiejętności niezbędne do realizacji swojej kariery zawodowej. Mając na uwadze przyszłość naszych wychowanków, jak również niepokojące doniesienia z rynku pracy (duży odsetek bezrobotnych to absolwenci szkół), postanowiliśmy wziąć udział w konkursie i... wygraliśmy jako jedyna szkoła dawnego województwa konińskiego i jedna z sześciu w Wielkopolsce. Szkolny Ośrodek Kariery po raz pierwszy zaistniał podczas uroczystej inauguracji Centrum Edukacji i Pracy w Koninie. Mieliśmy tam własne stoisko, znaleźliśmy się w gronie uznanych szkół wyższych i stowarzyszeń. Na tę okazję przygotowaliśmy broszury informacyjne o Ośrodku. Nawiązaliśmy pierwsze cenne kontakty i pozyskaliśmy sojuszników do współpracy. Efektem tych działań były warsztaty dla uczniów klas III przeprowadzone przez pracowników Mobilnego Centrum Edukacji. Zajęcia te pozwoliły młodzieży określić obszary swoich zainteresowań, dowiedzieć się więcej o wymarzonym zawodzie. Nasi odbiorcy to nie tylko młodzież gimnazjalna, ale również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, rodzice, ludzie bezrobotni. Z myślą o nich Szkolny Ośrodek Kariery zaprosił Mobilne Centrum Informacji do współpracy. Podsumowując - Szkolny Ośrodek Kariery i „Pakiet Wrześniowy” to sposób na lepsze przygotowanie naszych dzieci do świadomego zaplanowania swojej kariery zawodowej.

POWIATOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH INDYWIDUALNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Pierwsza duża impreza o zasięgu regionalnym odbyła się dnia 09.11.2004r. Byliśmy gospodarzem Powiatowych Mistrzostw w Szachach Indywidualnych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem Turnieju był MOS w Turku. Turniej rozpoczął Dyrektor Gimnazjum Pan Sławomir Prentczyński, witając zaproszonych gości: Wójta Gminy Malanów Gerarda Krzeszewskiego, Sekretarza Gminy Michała Harasnego oraz organizatorów, sędziów, opiekunów i zawodników. Życzył wszystkim wygranej i dobrej zabawy. W konkursie wzięło udział 7 drużyn, z Gimnazjum w Kowalach Pańskich, Żukach, Przykonie, Władysławowie, Dobrej, Gimnazjum nr 2 wTurku         i  Malanowa. W czasie Turnieju okazało się, że gimnazjaliści świetnie grają w szachy, zachowując przy tym zasady „fair play”. Turniej wygrali gospodarze, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Marcin Szymczak (IIc) – ubiegłoroczny Mistrz Powiatu obronił swój tytuł. Teraz  będziemy kibicować naszej zwycięskiej „trójce” podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim. Nauczyciele wychowania fizycznego z gimnazjum -Marzena Osińska, Katarzyna Tomczyk, Tomasz Grzelak zadbali o poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów. Zatroszczyli się również o specjalną dekorację szkoły na tę okazję. Imprezę uświetnił występ grupy tanecznej „OKEY”. Profesjonalna organizacja turnieju przez MOS w  Turku w połączeniu z gościnnością gospodarzy zapewniły przyjazny klimat podczas trudnych zmagań sportowych.

Nauczyciele w-f z Gimnazjum z Malanowie dziękują: dyrekcji szkoły i sponsorom: Państwu: M. i J. Kubackim, E. i Z. Nowakom, E. i K Ogrodowczykom, B. i L. Harasnym oraz firmie Sun-Garden za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu turnieju.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jako że mieszkamy w Wielkopolsce: Niechaj wiedza o Pyrach Twoje życie umila. To tylko jedno z wielu haseł, jakie towarzyszyły Świętu pieczonego ziemniaka, które odbyło się w naszym gimnazjum 24 września 2004 r. Jak pewnie nietrudno się domyślić, ziemniak był głównym bohaterem tego popołudnia. Śpiewano o nim piosenki, deklamowano wiersze. Robiono z niego biżuterię i stemple. Posłużył on także jako element jesiennych stroików. Gimnazjaliści mieli też możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą ziemniaka w quizie. Tworzyli oni wyrazy ze słów: ziemniak, kartofel. Ziemniak był też tematem przewodnim szkolnych gazetek, dzięki którym można było się dowiedzieć, jak słowo ziemniak brzmi w innych językach, a także jakie pyszności można przyrządzić z ziemniaków. Wagę ziemniaka w menu podkreśliła dobitnie Bajka o królewnie kartoflance. Bohater imprezy był też przez gimnazjalistów obierany, rzucany do celu, służył jako krążek hokejowy, aż wreszcie został posortowany według wielkości, upieczony i zjedzony. Nad tymi wszystkimi konkurencjami czuwali dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, pracownicy Gimnazjum w Malanowie a także strażacy z OSP w Malanowie.