Dziś jest środa, 19.12.2018, imieniny Gabrieli, Dariusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Gminna Liga Szachowa sezon 2013/2014 » Nagroda dla zwycięzców na poziomie klas II

Nagroda dla zwycięzców na poziomie klas II

Nagroda dla zwycięzców na poziomie klas II

  dniach 19, 20 i 21 maja 2014r. uczniowie klas II Gimnazjum w Malanowie wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta. Większość uczestników tego wyjazdu stanowili uczniowie klasy IIe, dla których wycieczka była częściowo finansowana z funduszu nagród w Gminnym Turnieju Szachowym.  
   W pierwszym dniu wycieczki uczniowie mogli poznać zabytki Gdańska. Zwiedzali z przewodnikiem miejskim Stare Miasto, spacerowali od Bramy Złotej przez ulicę Długą do Zielonej Bramy, dalej długim pobrzeżem do Żurawia i uroczą uliczką Mariacką do Kościoła Mariackiego- największej ceglanej gotyckiej świątyni w Polsce i w Europie. Mogli podziwiać zabytkowy Ratusz, Dwór Artusa, Kamienice, Fontannę Neptuna i wiele innych ciekawych obiektów. Wieczorem wspólnie z opiekunami wędrowali plażą brzegiem Morza Bałtyckiego, podziwiając zachód Słońca.
  W drugim dniu wycieczki uczniowie spacerowali Wąwozem Lisi Jar, zwiedzili Latarnię Morską na przylądku Rozewie i odwiedzili pracownię bursztynu, gdzie mogli poznać sposoby i możliwości wykorzystania bursztynu. Następnie udali się na Hel- najdłuższy polski półwysep, którego mieszkańcy w zamierzchłych czasach, zajmowali się korsarstwem. Kolejnym punktem programu był pobyt w Fokarium i obserwacja uroczej foki szarej. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie udali się na spacer na „Dużą Plażę.    
   W ostatnim dniu wycieczki młodzież zwiedziła Molo Południowe w Gdyni, gdzie cumują „Dar Młodzieży”, „Dar Pomorza”, oraz niszczyciel ORP „ Błyskawica, Na zakończenie i pożegnanie z morzem uczestnicy spacerowali po Molo w Sopocie, podziwiając najdłuższe molo drewniane w Europie.    Mamy nadzieję, że wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i ukazała w pełni walory turystyczne polskiego pasa pobrzeży.

                               Organizatorki wycieczki: Elżbieta Wietrzyk, Ewelina Kulec


Galeria zdjęć