Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Gminna Liga Szachowa sezon 2013/2014 » Nagroda dla zwycięzców na poziomie klas I

Nagroda dla zwycięzców na poziomie klas I

W dniu 13 maja 2014r. uczniowie klasy IB wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo na poziomie klas I w Gminnej Lidze Szachowej więc w całości była sfinansowana z pieniędzy, które uczniowie wygrali w turnieju.
Młodzież mogła zobaczyć jedno z najpiękniejszych polskich miast. Interesujący jest fakt, że Wrocław jest położony na 12 wyspach, znajduje się w nim ponad sto mostów, stąd, podkreślała pani przewodnik, jest nazywany „Wenecją Północy”. Uczniowie przespacerowali się uliczkami Starego Miasta, mijając po drodze budynki Ossolineum, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stare Jatki Miejskie. Zobaczyli również Rynek Staromiejski, piękny ratusz oraz malownicze kamienice położone wokół rynku. Niesamowitych wrażeń dostarczył im wjazd na 49 piętro najwyższego budynku Wrocławia Sky Tower. Widok Wrocławia z ok. 200 metrów robi niesamowite wrażenie. Po zwiedzaniu miasta uczniowie mogli odetchnąć w Ogrodzie Japońskim, który w maju zachwyca widokiem rozkwitających kwiatów i zieleni. Wszystkich zachwycił również pokaz Fontanny Multimedialnej, łączący efekty wodnych gejzerów z oświetleniem i muzyką. Na koniec mogliśmy podziwiać Panoramę Racławicką. Wielkie malowidło (15m x 114m), dzięki zastosowaniu odpowiednich technik malarskich i zespoleniu go ze sztucznym terenem, odpowiednim oświetleniem przenosi nas w inny czas i inną rzeczywistość. Pozwala znaleźć się w centrum wydarzeń związanych z bitwą pod Racławicami. Myślę, że wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz zaraziła ich ciekawością odkrywania nowych miejsc.
                                        Aneta Włodarczyk - wychowawczyni klasy IB