Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Gminna Liga Szachowa Gimnazjalistów sezon 2012/13 » Wycieczki dla zwycięzców w sezonie 2012/13

Wycieczki dla zwycięzców w sezonie 2012/13

I miejsce w kategorii klas pierwszych
Nagroda - wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 19-21 czerwca 2013r. odbyła się wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej, która była nagrodą w Gminnej Lidze Szachowej w kategorii klas pierwszych gimnazjum. Uczestniczyli w niej zwycięzcy - uczniowie klasy Ie z Gimnazjum w Malanowie.
Pierwszy dzień wycieczki, to głównie podróż i integracja grupy. Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się w Góry Stołowe na spacer po rezerwacie Błędne Skały. Trasa była wyczerpująca lecz dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Tego dnia zwiedziliśmy także Bazylikę w Wambierzycach, Kaplicę Czaszek, Kudowę Zdrój oraz kopalnię złota w Złotym Stoku.
Ostatniego dnia wycieczki w programie znalazły się Bystrzyca Kłodzka oraz Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Do Malanowa wróciliśmy 21-go czerwca około godziny 21:00.
Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała.

I miejsce w kategorii klas drugich
Nagroda - wycieczka do Łodzi

7 czerwca br. w godzinach porannych uczniowie klasy IIB Gimnazjum w Malanowie wraz z opiekunami: paniami Anną Marciniak, Agnieszką Stawicką i panem Krzysztofem Mrukiem wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Po przyjeździe na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem, udaliśmy się na spacer po reprezentacyjnej i najbardziej znanej ulicy Łodzi- Piotrkowskiej. Są tam zlokalizowane najważniejsze zabytki miasta: piękne kamienice, Aleja Gwiazd, Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, pałace fabrykanckie oraz historyczne fabryki włókiennicze. Kilka razy zatrzymywaliśmy się, aby posłuchać ciekawych opowieści lub wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu naszego przewodnika.
Następnie udaliśmy się do Białej Fabryki wybudowanej przez rodzinę saksońskiego imigranta Ludwika Geyera w latach 1835-1886. Jest ona przykładem wspaniałej architektury przemysłowej, której piękno zostało docenione dopiero w XXI w. Teraz znajduje się tam Centralne Muzeum Włókiennictwa, a tuż obok Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej.
W muzeum mogliśmy interaktywnie zdobywać nową wiedzę na temat włókiennictwa. Każdy odnalazł tu coś interesującego dla siebie.
Około godziny 13 dotarliśmy do Manufaktury, położonej na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Obecnie Manufaktura jest znana jako największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce i jedno z największych w Europie. Tam pożegnaliśmy przewodnika i poszliśmy do restauracji Galicja na pyszny obiad. Następnie mieliśmy czas wolny na zwiedzanie kompleksu. O godzinie 15:30 rozpoczęliśmy seans kinowy. Po seansie wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną.
Około godziny 20-ej wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Malanowa.

Martyna Klimek

I miejsce w kategorii klas trzecich
Nagroda -  wycieczka do Wrocławia

6 czerwca 2012 roku 23 uczniów z klasy IIIC wraz z opiekunami zwiedziło stolicę Dolnego Śląska, Wrocław. Wycieczka była nagrodą w rozgrywkach Gminnej Ligi Szachowej dla uczniów Gimnazjum. Pobyt we Wrocławiu rozpoczął się spacerem po Ogrodzie Japońskim i Parku Szczytnickim potem był rejs statkiem po Odrze. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Ostrowa Tumskiego i Katedry. Następnie przewodnik przeprowadził grupę na Stare Miasto pokazując, po drodze, ciekawe zabytki. Byliśmy także na Rynku Staromiejskim i placu Solnym. Pobyt we Wrocławiu zakończył seans filmowy w kinie.