Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Doradztwo zawodowe » Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego

Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego

Rok szkolny 2014/15 został ogłoszony przez MEN Rokiem Szkoły Zawodowców. Jako główny cel działań Ministerstwo stawia odbudowę szkolnictwa zawodowego oraz wsparcie młodzieży gimnazjalnej w wyborze ścieżki edukacyjno - zawodowej.
      W Gimnazjum w Malanowie od wielu lat wdrażany jest program doradztwa zawodowego młodzieży. W ramach tego programu młodzież poddana zostaje diagnozie predyspozycji zawodowych, poznaje specyfikę poszczególnych zawodów oraz oferty kształcenia. Dla wzmocnienia oddziaływań wychowawczych w tym zakresie nauczyciele Gimnazjum w Malanowie, panie: Aneta Drzewiecka – pedagog szkolny, Aneta Włodarczyk i Agnieszka Stawicka – wicedyrektor, uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu przygotowanym przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej:
Doradztwo edukacyjno-zawodowe w gimnazjum
– od diagnozy do ewaluacji
praktyczne wsparcie kadry szkół gimnazjalnych
      Celem szkolenia było: przedstawienie najnowszych trendów w doradztwie zawodowym, zapoznanie z bezpłatnymi materiałami w zakresie doradztwa zawodowego oraz stworzenie warunków do pracy nad systemem doradztwa w szkole.
                                                 A. S.