Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » DLA UCZNIÓW » Debata nad koncepcją pracy szkoły

Debata nad koncepcją pracy szkoły

Debata i koncepcja to dwa hasła, które w pierwszych dniach września towarzyszyły malanowskim gimnazjalistom. Zacznijmy może od wyjaśnienia tych terminów. Debata to, jak podaje słownik języka polskiego, poważna i długa dyskusja na ważny temat. Koncepcja zaś to pomysł, projekt.

Skąd i dlaczego gimnazjaliści przećwiczyli sobie w praktyce te terminy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pracowaliśmy wtedy nad Koncepcją pracy szkoły to bardzo poważny dokument, w którym znajdują się pomysły, projekty wskazujące, w którym kierunku powinna rozwijać się szkoła. Na ten temat, bez wątpienia, mają wiele do powiedzenia uczniowie, bo to oni są mówiąc oględnie klientami Gimnazjum w Malanowie. Dlatego też 11września 2013r. na lekcjach wychowawczych wszyscy gimnazjaliści debatowali nad mocnymi i słabymi stronami szkoły. Ich debata dotyczyła następujących obszarów funkcjonowania gimnazjum:

- dydaktyka – wyniki egzaminów,

- działalność opiekuńczo – wychowawcza,

- budowanie pozytywnego klimatu w szkole,

- funkcjonowanie szkoły w środowisku lokalnym,

- bazy szkoły,

- zarządzanie szkołą.

W tych obszarach uczniowie podali wiele ciekawych propozycji, które zostały ujęte w Koncepcji pracy szkoły.