Dziś jest piątek, 24.11.2017, imieniny Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń » Zadanie 4

Zadanie 4

W dniu 19 marca 2014r odbyły się kolejne już zajęcia z cyklu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń”. Tym razem we wszystkich klasach odbyły się debaty na temat: „Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić?”. Uczniowie podzieleni na grupy wskazywali argumenty „za” i „przeciw” możliwościom świadomej obrony przed substancjami odurzającymi. Burzliwe debaty i zgromadzone wypowiedzi stały się   punktem wyjścia do wskazania sposobów obrony przed środkami psychoaktywnymi. Uczniowie znają doskonale zagrożenia społeczne i osobiste płynące z używania tytoniu, narkotyków, dopalaczy oraz  potrafią uzasadnić potrzebę walki z używaniem i dostępem do tych środków. Podczas prowadzonych na forum klas dyskusji wskazali argumenty obalające mity  o modzie, presji grupy czy lepszej zabawie.
Gimnazjaliści są także świadomi potrzeby wsparcia dla osób uzależnionych i wiedzą, że rozpoczyna się ono od najbliższych: przyjaciół, kolegów, rodzeństwa, rodziny. Poznali także instytucje działające w najbliższej okolicy udzielające pomocy osobom  uwikłanym w problem nadużywania środków psychoaktywnych.
                                                      Szkolny koordynator projektu: Marzena Osińska