Dziś jest poniedziałek, 20.11.2017, imieniny Anatola, Rafała
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń » Zadanie 3

Zadanie 3

By lepiej zgłębić wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa ludności uczniowie klas trzecich zaprosili na lekcję edukacji dla bezpieczeństwa Panią Marzenę Przybylak – kierownika do spraw zarządzania kryzysowego w gminie Malanów.  Temat zajęć brzmiał: Zadania Obrony cywilnej i Ochrona Ludności.
Pytania uczniów dotyczyły gównie zarządzania i stanu przygotowań gminy na wypadek klęski i katastrofy w naszym otoczeniu. Pani Kierownik uspokoiła nas mówiąc, iż: ”nasza gmina jest przygotowana na każde zagrożenie, opracowany jest szczegółowy plan działania dla każdej sytuacji kryzysowej. Spotkanie przebiegło w twórczej i jednocześnie bardzo przyjaznej i atmosferze.
Kolejna lekcję ze specjalistami koordynatorka projektu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń - Pani Marzena Osińska zorganizowała 19 grudnia 2013 r. dla uczniów klas III, a jej temat brzmiał: "Zagrożenia pożarowe i wybuchowe oraz klęski żywiołowe na terenie gminy Malanów”. O zagrożeniach w sposób profesjonalny i jednocześnie zrozumiały dla wszystkich opowiedział młodzieży pan Marek Graczyk - Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazał uczniom informację, o której marzy każdy z nas. Powiedział: „mamy szczęście, iż mieszkamy na tym terenie”, co oznacza, że nie grożą nam powodzie, pożary, ataki terrorystyczne. Wytłumaczył nam, że sąsiedztwo nie stwarza żadnego zagrożenia. Poza tym dowiedzieliśmy się, iż nowo wybudowany gazociąg też jest bezpieczny.
Jak wszędzie są wypadki, pożary i nieprzewidziane zdarzenia, ale my możemy czuć się bezpieczni mając obok takich fachowców i ratowników o jakich opowiedział nam komendant OSP.