Dziś jest piątek, 17.11.2017, imieniny Grzegorza, Salomei
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktywna edukacja » Jak w gimnazjum zadbać o Aktywną edukację?

Jak w gimnazjum zadbać o Aktywną edukację?

Aktywna Edukacja to nowoczesny program realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. W bieżącym roku szkolnym biorą w nim udział nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Malanowie. Program służy doskonaleniu metod nauczania oraz wykorzystania technik informacyjno - komunikacyjnych w pracy z uczniami.
Nad prawidłowym przebiegiem programu w naszej szkole czuwa koordynator szkolny oraz koordynatorzy przedmiotowi. Zadaniem ich jest ścisła współpraca z nauczycielami i uczniami. Koordynatorzy zapoznają się z materiałem dydaktycznym, realizują powierzone zadania a wyniki pracy przedstawiają w sprawozdaniu. Każdy koordynator ma swojego mentora, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie. Mamy do wykonania 6 modułów, po każdym module koordynator zobowiązany jest umieścić na platformie Aktywnej Edukacji sprawozdanie z wykonywanych zadań.

W pierwszym module zajmowaliśmy się udzieleniem odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z bezpieczeństwem w sieci, prawem autorskim, publikacjami internetowymi, legalnością oprogramowania czy też ochrony wizerunku w sieci. Nauczyciele i uczniowie wspólnie skonstruowali Kodeks TIK.

Koordynator szkolny     Aldona Kapusta